Jen za poslední týden policisté na dálnici přistihli dva cyklisty, na stém kilometru nedaleko od sjezdu na Jindřichův Hradec a na osmašedesátém kilometru v Chotovinách," říká táborský policejní mluvčí Miroslav Doubek. „Dokonce jsme přijali oznámení, že na sjezdu na Soběslav jezdí v odstavném pruhu děti na kolečkových bruslích. Na místo vyslaná hlídka je v uvedené lokalitě již nezastihla."

Policisté proto opětovně upozorňují, že dálnice je určena pouze pro motorová vozidla. Cyklisté, stejně jako chodci, nemají na dálnici co dělat, a to zejména z důvodu své vlastní bezpečnosti. Na eliminaci tohoto jednání se policisté důsledně zaměří.

„Proto apelujeme i na cestovní kanceláře, jejichž klienti, a to nejčastěji cizinci, se odvolávají na itinerář, který je na komunikaci navedl, aby ve svých programech pro cyklisty na tuto problematiku důsledně upozornily a navedly své klienty mimo dálnici, nejlépe na značené cyklostezky."

Policie proto prosí každého, vyjma řidičů bez handsfree, kdo na D3 zjistí výskyt cyklistů i chodců, aby hned zavolali policisty na bezplatnou policejní linku 158.