Ještě než se včera na náměstí TGM rozezněly první tóny Rozhlasového swingového orchestruVáclava Hlaváče,kývli místostarostové Zuzana Pečmanová (T2020) a Jiří Bartáček (ODS) na úřední hodinu pod širým nebem.
Dočkají se hřiště
Když dostala mikrofon místostarostka Zuzana Pečmanová, uši nastražily hlavně maminky malých dětí. Řeč byla odětských hřištích. Jak místostarostka slibovala, dočkat by se měli rodiče ve všech místních částech.
„Připouštím, že hřišť není v Táboře dostatek, ale do staveb vstoupily přísné hygienické a bezpečnostní normy, které musíme splňovat. Ale nyní se určitě dočkají obyvatelé z Čelkovic, Měšic a také sídliště Nad Lužnicí,“ řekla Pečmanová o postupu modernizace hřišť.
Na dotaz, zda budou Táboru v budoucnu pro všechny narozené děti stačit školky i po jejich optimalizaci, potvrdila, že maminky mohou být bez starostí.
Od dneška už se řidiči musejí vyhýbat křižovatce pod Černými mosty. Jejich modernizace se stala dalším okruhem veřejné diskuse. A lidé se dozvěděli, co ještě nikde neslyšeli.
Například že Černé mosty už zřejmě nebudou černé. „Jestli si dobře pamatuji, myslímsi, že ve studii se píše o zelené barvě. Hlavně bych chtěl říct, že budou celé nové a že světlá výška zůstane stejná nebo jen s minimálním rozdílem. Šířka silnice pod mostem sice zůstane stejná, ale vznikne tu i pruh pro cyklisty a dále chodníky pro chodce,“ řekl lidem Milič Provazník z odboru dopravy.
O hry byl zájem
Zatímco rodiče diskutovali nad tématy města, děti soutěžily v připravených hrách, a také vyhrávaly ceny za vytvořené ryby. Z náměstí si takDan Troják odnesl stan, Matěj Svoboda spacák a Jan Steinbauer plyšáka. O tom, která dílka byla nejzdařilejší, rozhodla jedna z přímých účastnic Dne s Deníkem Marie Burdová zTábora. Vítězná rybka je vlastně celé akvárium, které vytvořil čtyřletý Daneček.
„Už jsem si zkusil fotbal i minigolf a vyhrál jsem tři autíčka. To mám velkou radost,“ řekl nám malý Daneček se stanem v ruce.