Když jí bylo pět let, vzali ji rodiče do Francie do Disneylandu. Přestože si tuhle cestu připomíná spíš jen z fotografií, možná se už tehdy její láska k zemi galského kohouta probouzela. Francie okouzlila Denisu Strakovou natolik, že se sama začala učit její jazyk, a také v něm obstála v celostátní soutěži. Letos za tento úspěch sklidila další uznání: druhé místo v humanitní kategorii jihočeského Talentu roku 2010.

„Mám z toho radost. Na talentech jsem se umístila už před třemi roky. To bylo za angličtinu. Letošní umístění má ale větší váhu, protože to bylo za národní kolo soutěže,“ říká Denisa.

Úspěchy v soutěžích i v anketě Talent roku by této studentce táborského Gymnázia Pierra de Coubertina mohly pomoci zabodovat až se bude hlásit na vysokou školu. Letos totiž maturuje. Samozřejmě i z francouzštiny, španělštiny a angličtiny.

„Budu si podávat jednu přihlášku do Prahy, ale chtěla bych určitě zkusit studovat ve Francii. Tam by mi to mohlo hodně pomoci, protože na obory, které jsem si vybrala, se nedělají přijímací zkoušky. Přijímají studenty na základě motivačního dopisu a životopisu a v tom hrají podobné úspěchy a účasti v soutěžích velkou roli.“

Od září, kdy jsme o Denise psali v souvislosti s druhým místem na mezinárodní jazykové soutěži, už si stačila tato sympatická tmavovláska udělat další dvě zkoušky z francouzštiny. „Dosud jsem měla jen certifikát, který by mi k přijetí na francouzské školy nestačil, tak jsem si udělala v září vyšší zkoušku. Pak jsem ale zjistila, že na Sorboně, kam bych to také chtěla zkusit, chtějí ještě o úroveň vyšší. Tu jsem dodělala v únoru.“
Na jedné z nejslavnějších evropských univerzit si vybrala obor Aplikované jazyky. První dva roky by se intenzivně věnovala jazykům a ve třetím ročníku by se rozhodovala, zda se chce nadále věnovat překladatelství, či mezinárodnímu obchodu.