VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Den dětí v okrese nabídne pestrou vědomostní zábavu

TÁBORSKO - Dětskou duši potěší v pátek Čápův dvůr, večer ohňostroj v Soběslavi a celovíkendové okresní dětské dny.

30.5.2007
SDÍLEJ:

ilustrační fotoFoto: Deník

Myšlenka Mezinárodního dne dětí (MDD) vznikla na zasedání výboru Mezinárodní demokratické federace žen v Berlíně v roce 1949. Návrh si získal podporu také od Mezinárodní odborové federace pracujících ve školství a Světové federace demokratické mládeže. Mezinárodní konference na ochranu dětí, stanovila v roce 1952 jeho datum na první červen. V roce 1953 už tento den slavilo okolo 60 zemí.
Hlavním cílem MDD byla ochrana dětí před válkou, péče o jejich zdraví a výchova i vzdělání v duchu demokratických zásad.

Tábor

V Táboře mají děti za sebou Bambiriádu, ale to nic nebrání tomu, aby se pustily do dalších radovánek a řádně svůj den oslavily.
Základní škola Bolzano oživí páteční odpoledne od 15 hodin Čápův dvůr, a to 14 stanovišti, kde si děti vyzkouší různé soutěže nebo úkoly a za získané body si mohou v krámečku nakoupit ceny. Nebudou chybět vystavená letadla a pro šťastlivce let upoutaným balónem. Představí se záchranářský a hasičský vůz, i policista se psem.
Dopravní hřiště pod sladovnou poté ožije v neděli, kde bohatý program přichystali táborští městští strážníci za podpory odboru školství.
Děti se mohou těšit na ukázku výstroje a výzbroje, uvidí výcvik služebního psa. Dětem, které přijedou na vlastním kole a s přilbou strážníci změří rychlost a darují foto na památku. Nebude chybět možnost střelby ze zbraně typu flobert. Připraveny budou vědomostní, dovednostní a sportovní soutěže. Od 14 hodin překvapení.

Mladá Vožice a cyklisté

Vožičtí oslaví Den dětí v sobotu. Cyklistický klub pro děti ve věku od 8 do 15 let připravil závod v délce 11 kilometrů. „Pojedeme přes Zhoř, Noskov a Sedláčkovu stezku. Vyhlášení výsledků se předpokládá kolem poledne,“ naznačil místostarosta Václav Slabý.
Vožický Kiwanis klub připravil dětský program v zámecké zahradě. Akce, při které se děti mohou těšit na zábavné soutěže, tvořivé dílny, hrátky a soutěže ve středověkém stylu, ukázku hasičské techniky, dětskou diskotéku a další, odstartuje ve 14 hodin. Chybět by neměla ani dětská diskotéka, po 18. hodině táborák a po setmění ohnivá šou.

Chýnov – den dětí a pouť

Chýnovská škola za spolupráce s agenturou Zvuk připravila den dětí na páteční dopoledne. Zhruba 360 dětí se místo vyučování vrhne na různé zábavné úkoly. „Kuriozní soutěží bude poznat něčí nohy podle fotografie a chceme namalovat velké plátno na školním dvoře, které použijeme pro dekoraci školy,“ nastínila vychovatelka družiny Dana Šalátová. Na dětské oslavy ještě o víkendu navazuje tradiční místní pouť.

Veselí nad Lužnicí

Veselští pořádají dětský den na travnaté ploše za kulturním domem, a to v sobotu od 14 do 16 hodin. „Na programu se podílí dohromady dům dětí, skauti a tělovýchova. Dostáváme od města určitý finanční příspěvek na činnost a tímto to městu vracíme,“ naznačila ředitelka veselského DDM Zdena Opatrná.

Rolničkování

Soběslavský kulturní dům pořádá doprovodný kulturní program ke Dni dětí na konci května a v polovině června. Poslední květnový víkend mohli v parku u Hlásky změřit své dovednosti nadšenci skleněných kuliček v tradiční Kuličkiádě. Zde soutěžilo dvacet hráčů a zvítězil místní Jakub Hejduk. „Rybářské závody se uskuteční 9. června na pískovně v Roudné. Budou se opékat buřty, připraveny jsou hodnotné ceny a rybařit se začne již okolo 6. hodiny ranní,“ uvedla ředitelka soběslavského domečku Danuše Macháčková.
Nechává tak volný prostor tradičnímu Rolničkování, které promění první červnový večer v jednu velkou kulturně společenskou akci. Od 18 hodin Rolnička na soběslavské plovárně připravila podvečer plný her a soutěží. Po půl deváté se přesune lampionový průvod z plovárny na náměstí, kde v půl desáté zazní první vystřelená rachejtle ze slavnostního ohňostroje. Děti bude rozesmívat klaun a za svou dvaceti korunovou vstupenku dostane každé dítě nanuk.

Kimetera 2007

Dětský den v Plané nad Lužnicí zahájí 3. června v 13 hodin registrace dětí v městské sauně. „Název Kimetera vymyslel jeden z radních města a vyjadřuje jinotaj pro všechny,“ odtajnil název akce starosta František Chramosta.
Bohatý program na celé nedělní odpoledne a podvečer představí Komedianty na káře se svým cirkusovým a divadelním představením, deset soutěží pro děti v seriálu Skauti a indiáni a „hustou“ horolezeckou stěnu pro starší. Během překvapení bude zapálen oheň s možností opekání špekáčků, které budou k dostání za pět korun.

Sezimovo Ústí

Letní kino v S. Ústí zahájí první dětský den města v 18 hodin vystoupením mažoretek a pěveckého sboru Akcent. Program bude pokračovat 1. června zábavním dopolednem od 8.30 hodin v areálu zahrady II. základní školy. Děti si budou moci prohlédnout autodráhu, zaskákat si v pytli, zahrát kuželky a zahrada poskytne mnoho dalších atrakcí. V půl druhé pouští kino Spektrum pohádku Kdo se bojí hejkala. Vstup je zdarma.

Bechyně

Bechyňský dětský den začne 1. června v 16 hodin v Klášterní zahradě. Výtvarná dílna Ivy Blažkové bude pokračovat i sobotní dopoledne a ve stejnou dobu začne natáčení bechyňského baozpravodajství za účasti Baobabu.

30.5.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Management - Vrchní sestry v oblasti péče o seniory vrchní 27 500 Kč

Vrchní sestry v oblasti péče o seniory vrchní sestra. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 27500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme: trestní bezúhonnost, způsobilost k právním úkonům, praxe ve vedoucí pozici výhodou, manažerské a komunikační schopnosti, flexibilita, orientace v sociální oblasti, znalost zákona č. 108/2006 Sb. o sociálních službách, znalost výkaznictví pro zdravotní pojišťovny výhodou, řidičský průkaz sk. B., Nabízíme: odpovídající platové zařazení, příjemné pracovní prostředí., K přihlášce je nutno přiložit: profesní životopis s přehledem dosavadní praxe a motivační dopis, kopii dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání, výpis z Rejstříku trestů ne starší než 3 měsíce, prohlášení o souhlasu se zpracováním osobních údajů po dobu trvání výběrového řízení., Vaše přihlášky očekáváme pouze v písemné podobě nejpozději 8. června 2018 na adrese G-centrum Tábor, Kpt. Jaroše 2958, Tábor 390 03. Obálku označte nápisem: "NEOTEVÍRAT - VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ", služební mobil, příspěvek na stravování, stravování v místě výkonu práce, příspěvek na penzijní připojištění. Pracoviště: G-centrum tábor, Kpt. Jaroše, č.p. 2958, 390 03 Tábor 3. Informace: Božena Šimáková, +420 381 478 209.

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 5 000 Kč

Uklízeči a pomocníci v ubytovacích a vzdělávacích zařízeních pokojská. Požadované vzdělání: bez vzdělání. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 5000 kč, mzda max. 10000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Nutná flexibilita a zodpovědnost pro zajištění provozu podniku, mzda podle odpracovaných hodin, možnost přenocování, mzda dle odpracovaných hodin. Pracoviště: Vodňanského lesy s.r.o., penzion příběnice, 391 75 Malšice. Informace: Iva Radilová, +420 603 570 024.

Výroba - Výroba Obsluha strojů 20 000 Kč

Obsluha strojů na výrobu potravin a příbuzných výrobků operátor v potravinářské výrobě. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 28000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: práce ve výrobě krmiv pro psy a kočky (Partner in Pet Food CZ s.r.o.) manipilace se surovinou, s paletovým vozíkem, případně VZV, obsluha strojů a zařízení, 12ti hodinové pracovní směny: 2x ranní, 2x noční, 4 dny volno), zdarma doprava do zaměstnání, ubytování, bonusy, zálohy, kontakt osobně: OC Slunce, Purkyňova 2961, Tábor, e-mail nebo tel.. Pracoviště: R a g agency s.r.o., prac. veselí n.l., Jateční, č.p. 470, 391 81 Veselí nad Lužnicí 1. Informace: Robert Čupela, +420 605 070 935.

Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství - Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství 17 000 Kč

Pěstitelé zemědělských plodin Sběrač/sběračka hub. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 24000 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: Měsíční zaškolení v hodinové mzdě. Úkolová mzda dle výkonu 17000,- až 24000,- Kč. Měsíční bonusový kupón v hodnotě 1000,- Kč. Náborový příplatek 15000,-Kč. Zájemci se mohou hlásit na tel. 778 727 709 a domluvit si osobní schůzku. Požadujeme pečlivost, spolehlivost, pracovitost, nástup možný ihned. Výhody: příspěvek na stravné. Práce v SO a V NE ob víkend. Pracoviště: České houby a.s., Nová, č.p. 538, 392 01 Soběslav. Informace: Helena Staňková, +420 778 727 709.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Biologické centrum představilo veřejnosti svou práci.
36

EXKLUZIVNĚ V DENÍKU: Děti vyráběly hmyzí hotely

Dynamo hostilo v sobotu Třinec.
10

Chtěli tři body, mají jen jeden

OBRAZEM: Stovka morčat se v sobotu usadila v restauraci Hilton

Sezimovo Ústí - Už počtvrté pořádaly Andrea Blažková a Eva Švecová chovatelskou výstavu morčat v areálu restaurace Hilton.

46. ročník Rallye Český Krumlov ovládl suverénně největší favorit Jan Kopecký

Český Krumlov – Jan Kopecký se stal vítězem již 46. ročníku Rallye Český Krumlov. Na jihu Čech zvítězil už popáté a upevnil si tak svou pozici na čele mezinárodního mistrovství republiky.

OBRAZEM: Sobota v Purkarci patřila vorařům

Purkarec - Ukázky práce vorařů, prohlídka muzea nebo dětská tvořivá dílna.

Na jihu Čech bude od září waldorfské lyceum

Písek, Č. Budějovice - Jako první v tehdejším Československu zahájila výuku s prvky waldorfské pedagogiky v roce 1990 Základní škola Svobodná, jejímž zřizovatelem je město Písek. Krátce na to se otevřela jako osmá v republice Základní škola waldorfská v Českých Budějovicích.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT