„My jsme přijeli až z Pacova. V Táboře máme ale příbuzné, tak jsme se tu s dcerou Eliškou a synem Tomášem na chvilku zastavili," sdělila Anežka Kopecká poté, co se její děti projely na koni a dostaly chuť na cukrovou vatu.

Při vstupu do statku si příchozí nejdříve prohlédli a poslechli ovce. Kousek dál se již otevíral trh s jihočeskými produkty. Kromě medoviny a kaktusů zde návštěvníci mohli sehnat také vypěstované květiny či výrobky z ryb a uzeniny. Fronty se také tvořily u stánků, které zákazníkům nabízely tradiční jogurty a zákysy i domácí pečivo.

Lidé se však zastavovali i u výstavy zemědělských strojů. „Poprvé jsem seděl ve velkém traktoru. Doma máme jen malý a navíc nemá ani střechu. Tenhle měl velkou kabinu a vešel jsem se tam i s kamarádem Pepou," chlubil se osmiletý Martin Veleba z Plané nad Lužnicí.

Pozornost návštěvníků si získala i ukázka řemesel, například výroba košíků z proutí. Hned vedle se lidé mohli podívat na dřevěné pomocníky v zemědělství i na sport. Našly se tu třeba historické sáňky.