Bude se tu v malém sále od 15 hodin promítat němý film Otrávené světlo se slavnou herečkou, rodačkou z Haliče Anny Ondrákovou (režie: Jan S. Kolár, Karel Lamač). Živý hudební doprovod obstará přední violoncellistka Terezie Kovalová. Projekci filmu zajistí výkonný ředitel projektu Noir Film Festival Vít Grigartzik. Kolárův a Lamačův společný film se inspiroval americkými dobrodružnými snímky, které v prvních poválečných letech silně zaujaly i české návštěvníky kin.

V Nových Hradech chystají hradní slavnosti.
Tipy na víkend: Strašidelná zoo, výlovy, noční jízdy párou nebo hradní slavnosti

Náplň Dne republiky jako vždy připravilo město Tábor - Odbor kultury a cestovního ruchu. Jeho část se bude věnovat právě kinematografii a hvězdám stříbrného plátna. Sobotní program začne ve Spolkovém domě Střelnice ve 13 a skončí v 17 hodin. Odpolednem provedou Jan Kříženecký (průkopník kinematografie a fotograf) a Viktor Ponrepo (průkopník kinematografie a majitel prvního stálého kina v Praze).

Co vás 28. října ve velkém sále Střelnice nemine?

13.00 – Slavnostní zahájení
13.10 – T. J. Sokol v Táboře – vystoupení oddílu moderní gymnastiky
13.15 – King Swing – filmové melodie v podání komorní jazzové skupiny
13.45 – Párová akrobacie – vystoupení mistrů akrobacie ze světa filmů
14.00 – Taneční studio S.araH. Tábor
14.05 – Rudy Harden – Glass balance – vystoupení kejklíře, ekvilibristy, provazochodce, eskamotéra, sklobalancera a žongléra s partnerkou
14.20 – Filmováníčko – interaktivní představení
15.00 – Kouzelnické kousky Rudyho Hardena
15.30 – King Swing
16.15 – Rudy Harden – varietní žonglování
16.30 – Párová akrobacie
16.40 – King Swing

Doprovodný program ještě nabídne Filmový klub pro pány i dámy (agentura Merlet), logistické hry a kvízy pro děti i dospělé (Junák, svaz skautů a skautek), tematické zábavné hry pro děti i dospělé – zaměřeno na film Cesta do pravěku a slavného paleontologa Joachima Barranda, jehož jméno dnes nese pražská čtvrť Barrandov (agentura Merlet).

Luboš Dvořák