Stovky lidí si už plnými doušky užívají nového relaxačního centra u Lužnice, které dostalo název Odpočinková zóna Komora. Tento víkend se jim však představí v nové podobě: jako kulturně sportovní centrum zábavy pro celou rodinu, kde své místo najdou třeba i kouzelník či zpěváci a herci.

V sobotu se na táborské sportoviště kromě Lenky Filipové, Petera Nagy a Pavla Kožíška dostaví i významné sportovní osobnosti. Svou autogramiádu tu bude mít úspěšný reprezentant v cyklokrosu Martin Bína.
Program začne již v deset hodin dopoledne a potrvá rovných 12 hodin.

Velkou tečkou za celodenní plejádou soutěží pro celou rodinu, kdy bude k dispozici bungee trampolína, horolezecká stěna či minimotorka, dovednostních disciplín nebo muziky, bude ohňostroj.
Odpálení barevné krásy u Komory je naplánováno na 21.45 hodin. Předcházet mu bude vystoupení Petera Nagy (20.30) a Lenky Filipové (19 hodin). Kdo si nechce nechat ujít nejznámějšího českého kouzelníka a iluzionisty Pavla Kožíška, musí k řece vyrazit už na 17. hodinu.

Přiletí i Vulkán

Sobotní ohňostroj nad Komorou nebude ale jediným, který rozzáří táborskou oblohu.
Festival Léto nad Jordánem, spojený s Vulkánem 2010, který do Tábora ohňostroj přiveze již potřetí, začne svůj program 27. června.

V úterý 29. června například nabídne koncert Marty Kubišové, o den později oživené Žižkovo náměstí a pak ve 22.30 hodin ohňostroj s názvem Květinový duet. Ten se rozehraje tradičně nad Jordánem. Hudbu ke světelné show bude opět možné naladit na vlnách rádia Blaník 95 FM. Festival 1. července uzavře houslista Jaroslav Svěcený.