V Českých Budějovicích, kde byla demonstrace největší, vystoupili ze známých osobností například herec Jiří Mádl nebo ředitel Jihočeského divadla Lukáš Průdek. Toho přivedla k mikrofonu kritika společenské atmosféry v České republice. „Vytrácejí se důležité hodnoty,“ upozorňuje Lukáš Průdek.

„Jako otci tří dětí mi vadí, že opouštíme zásady jako nelhat, mluvit pravdu a že lež se stává tolerovaným nástrojem marketingu. To je hlavní pohnutka, proč jdu vyjádřit svůj názor,“ uvedl pro Deník Lukáš Průdek.

Doplnil, že se mu také zdá, že politická kultura se odráží ve stavu společnosti. „Pozoruji zhrubnutí společnosti, a to mi vadí. Naštěstí žijeme v době, kdy můžeme svobodně vyjádřit svůj názor, tak tohoto svého práva využívám,“ zdůraznil Lukáš Průdek.

Před kulturním domem ve Vodňanech se sešla asi stovka lidí, mezi nimi i organizátor demonstrací v Praze Mikuláš Minář, který z Vodňan pochází. Na transparentech stálo: Babišova rétorika? Lži a sliby bolševika. Mluví jako Husák, myslí jako Jakeš, krade jako Hrabiš.

Mikuláš Minář ocenil demonstraci na malém městě. „Svolat podobnou akci v Praze, to není problém. Dokázali jsme se spojit na obranu demokracie. Chceme politiky, kteří se budou dívat do budoucna a řešit problémy, nechceme politiky, kteří budou strašit.“