Problémem byl policista

„Jezdilo se mi dobře, trochu mi dělaly problém křivá řídítka při jízdě zručnosti. Asi největším problémem byla zdravověda, na kterou nás nikdo nepřipravil a také policista, který řídil provoz na křižovatce ručně,“ řekl před vyhlášením výsledků Jiří Bílý ze soběslavské základní školy Komenského. Přihlížející žáci potvrdili, že zdravověda a policista byli skutečně největším oříškem.
V hodnocení škol se na třetím místě umístila ZŠ Choustník, na druhém ZŠ Sezimovo Ústí 9. května a nejlepší školou se pro letošní ročník stala ZŠ Soběslav E. Beneše, která postupuje do krajského kola.
Nejlepší dívkou–cyklistkou se stala Zuzana Novotná ze soběslavské školy E. Beneše a nejlepším chlapcem s nejnižším počtem trestných bodů se stal Lukáš Hrubý ze sezimovoústecké ZŠ 9. května.
Soutěžící si mohli vyzkoušet své dovednosti ve čtyřech disciplínách – jízda zručnosti, testy, první pomoc a jízda podle pravidel. Pořadatelský sbor, kterému předsedal Antonín Hlaváček z městského úřadu, hodnotil nejlepší školu podle dosažených trestných bodů a jako bonus, nejlepší dívku a chlapce, kteří vyhráli cyklistický dres. Nejlepší škola postupuje do krajského kola, které se letos koná v Jindřichově Hradci.