Ale pozor: finanční úřad zavedl pro letošek dvě novinky. Změnilo se nejen číslo účtu, na které daň platit, ale také celková suma.

„Pokud například vlastní občan v kraji několik nemovitostí, přijde mu jen jedna složenka s celkovou sumou k úhradě. Ještě loni se za každou nemovitost platilo samostatně," upřesňuje změnu ředitelka táborského finančního úřadu Martina Sedláková.

Pokud se vám bude zdát, že je částka jiná, než jakou jste vypočítali, zkontrolovat si ji můžete právě na pracovišti finančního úřadu, kde je možné daň rovnou zaplatit.

Rozšíří pokladní hodiny

V Táboře proto rozšířili pokladní hodiny a u pokladen vás obslouží dvě pracovnice. Přesto se může stát, že si i pětačtyřicet minut počkáte. „Jen v pondělí jsme obsloužili okolo sedmi set lidí. Dlouhé fronty byly i ve středu, zatímco úterý bylo trochu volnější," popisuje Martina Sedláková s tím, že to není nic neobvyklého. Podobná situace panuje i v Českých Budějovicích a je téměř každý rok stejná.

Peníze, které zaplatíte, poputují do rozpočtu obce, kde se nemovitost nachází.

Daň tento týden platila i devětadvacetiletá Martina z Tábora, která si nepřála zveřejnit příjmení: „Složenka mi přišla až v pondělí a platila jsem ji bankovním převodem, abych se vyhnula frontám. Ale například táta sledoval zprávy o tom, že úřady nejprve posílaly složenky se špatným číslem účtu. Tak se bál, jestli peníze náhodou neskončily někde jinde," popsala.

Podle Martiny Sedlákové je problém se špatnými čísly účtů již vyřešený a poslední složenky obdrží lidé tento týden.

Za celý loňský rok vybral táborský úřad na dani z nemovitosti 101 milionů korun. Letošní suma by měla být podle odhadů zhruba stejná.