MČR v cyklokrosu se v Táboře uskuteční už v neděli 14. ledna. Na trati, která má bezmála tři kilometry, nebude chybět česká špička této disciplíny.

Jak informovala místostarostka Lenka Horejsková, závody se pojedou na stejné trati jako za tři týdny mistrovství světa (MS). „Pořadatelé od připravené trati očekávají, že by se mohlo jednat o jedno z nejlepších mistrovství republiky v dějinách tohoto sportu. Chystá se k nám Zdeněk Štybar i táborský reprezentant Michael Boroš, půjde jistě o napínavý souboj,“ zmínila a dodala, že republikové mistrovství hostí Tábor již pošesté.

Ve sportovně relaxačním areálu Komora v Táboře se od 2. do 4. února uskuteční mistrovství světa v cyklokrosu. Už nyní na místě roste závodní trať a tribuny pro diváky.
Tábor se připravuje na sportovní svátek. Na Komoře už roste trať a tribuny

Jde o 73. národní šampionát. „Zároveň půjde o generálku na světové mistrovství, ať už se to týká návštěvnických systémů (prodej vstupenek, fungování pokladen), vyzkoušíme si také zázemí, proces medailových ceremoniálů, samotnou trať i další,“ sdělila dále.

Dobrou zprávou pro Táboraky je, že mistrovství republiky je nezatíží z hlediska omezení parkování. „Tento víkend se nemusí obávat, že by účastníci mistrovství zabrali parkovací místa,“ popsala Horejsková s tím, že o tomto víkendu se bude parkovat u mateřské školy, v areálu Komora a na vyhrazené louce.

Parkování omezí až světové závody

Naopak při MS od 2. do 4. února bude situace ohledně parkování složitější. Město proto předem informovalo občany o zabrání parkovišť a náhradních možnostech. „Jde o mimořádnou akci světového významu a Mezinárodní cyklistická federace požaduje velké zázemí, dojde k zabrání některých parkovacích ploch, proto prosíme místní o shovívavost,“ upřesnila.

Čestmír Kalaš. Mistrovství světa v cyklokrosu se pojede v Táboře 2. - 4. 2.
Dědek v osmdesáti do práce kolegům nemluví, říká sám o sobě Čestmír Kalaš

Jak doplnil tiskový mluvčí města Luboš Dvořák, pro rezidenty a obyvatele přilehlého sídliště na první únorový víkend samospráva vyhradila parkovací plochy ve vnitrobloku na rohu ulic Vídeňské a Minské, vyčlenila také místa u obchodního domu Albert. „Parkování je určené pro obyvatele zejména horních ulici sídliště, jako je Berlínská či Moskevská, kteří by měli během šampionátu problémy se zaparkováním svých vozů,“ dodal Dvořák s tím, že přehledný plánek vyhrazených míst dostanou občané největšího táborského sídliště do poštovních schránek.

Oficiální trénink na cyklokrosové trati se uskuteční už v sobotu 13. ledna od 14 do 16 hodin. Na nedělní závody stojí vstupné 100 korun, děti do 130 centimetrů neplatí nic, držitelé průkazu ZTP, ZTP/P mají nárok na poloviční slevu, zakoupit lístky lze pouze na místě. Platba je možná v hotovosti nebo kartou. 

Program Mistrovství České republiky v cyklokrosu 2024 – neděle 14. ledna

09:00 – 10:20 oficiální trénink na trati
10:30 Junioři (samostatný závod na 40 minut)
11:25 -11:35 vyhlášení vítězů závodu juniorů (první tři závodníci)
11:15 – 11:35 oficiální trénink na trati
11:45 Ženy (samostatný závod na 50 minut)
11:46-11:48 Juniorky (samostatný závod na 40 minut), čas startu dle rozhodnutí sboru rozhodčích\
12:50 – 13:00 vyhlášení vítězů závodu juniorek a žen (první tři závodnice v každé kategorii)
12:45 – 13:10 oficiální trénink na trati
13:20 Muži (samostatně na 60 minut)
14:25 – 14:35 vyhlášení vítězů závodu mužů (první tři závodníci)
15:00 slavnostní vyhlášení MČR– prvních 10 závodníků v kategorii muži a ženy, prvních 5 závodníků kategorií junioři a juniorky

Více na oficiálním webu akce: https://www.cyklokros.cz/mcr-tabor