„České dráhy v době konání světového šampionátu v cyklokrosu nabídnou fanouškům svezení přímo do dějiště akce. Zároveň národní dopravce v neděli, která je hlavním závodním dnem, vypraví speciální vlak. Železnice je tak ideální variantou, jak se do místa konání MS pohodlně dostat bez nutnosti řešit například parkování," navrhuje sportovním příznivcům mluvčí Českých drah Filip Medelský.

Vyblokovaná místa pro MS v cyklokrosu a náhradní parkování ve vnitrobloku na Sídlišti nad Lužnicí.
Žhavým tématem se stalo parkování při cyklokrosu, dorazit má i prezident Pavel

Využít lze ale prakticky všechny pravidelné spoje. Ty, které běžně v blízkosti závodních tratí jen profrčí, mají tentokrát v jízdním řádu další zastávku. „Během všech tří dnů, tedy od pátku 2. února až do neděle 4. února, budou všechny dálkové vlaky zastavovat mimořádně i v zastávce Tábor-Čápův Dvůr, která je kousek od závodní dráhy. Jedná se o všechny rychlíky Vltava, Lužnice a Silva Nortica," vysvětluje mluvčí.

„V neděli 4. února bude zároveň vypraven zvláštní vlak do a ze stanice Tábor-Čápův Dvůr. Ráno speciální souprava odjede v 9.20 h ze stanice Praha hl. n. Zastavovat bude ještě ve Vršovicích a Zahradním Městě a do cílové stanice Tábor-Čápův Dvůr přijede v 10.29 h. Na zpáteční cestu pak vlak vyrazí po ukončení hlavního programu MS v cyklokrosu před 17. hodinou," doplňuje.