První hlásnou kolizí byla havárie šedesátileté cyklistky mezi obcemi Nový Kostelec a Řevnov. „Při jízdě z kopce vyjela v zatáčce mimo komunikaci a spadla do příkopu. Utrpěla těžké zranění v obličeji a po ošetření ji vrtulník transportoval na traumacentrum do českobudějovické nemocnice," popsal mluvčí táborské policie Miroslav Doubek. Dodal, že další vyšetřování neprokázalo, že by se na nehodě podílelo vozidlo či jiná osoba.

Nedali přednost

Kromě této záležitosti policisté vyjížděli ke střetu dvou osobních vozidel v Tučapech a Veselí nad Lužnicí. Tyto nehody se už ale obešly bez zranění . Celková škoda v těchto případech dosáhla 170 tisíc. Příčinami bylo dle policistů nedání přednosti v jízdě.

Ve večerních hodinách zaměstnal dopravní policisty ještě střet osobního vozidla se srnčí zvěří a to u obce Alenina Lhota na Jistebnicku.

„Hmotná škoda na vozidle byla odhadnuta na 60 tisíc. O úhynu zvěře byl informován místně příslušný myslivecký hospodář," dodal policejní mluvčí.
Tím však jejich práce neskončila. Vyjížděli ještě prověřit informace o pohybu srnčí zvěře v koridoru dálnice D3, a to na 93. kilometru ve směru na Prahu. Zvěř však neviděli a ani nedostali informaci o jeho případném střetu s autem.