T2020 o Střelnici moc nestojí

Místostarosta Martin Jirovský (T2020) tvrdí, že podnájem, který byl uzavřen je neplatný. Město vyzvalo podnájemce, aby prostor vyklidil. Vše má jít právní cestou se souhlasem rady. Historická budova buď zůstane městu, nebo ji město pronajme.

U kulturního domu ve Veselí Lidl nebude

Lidl už o pozemky u veselského kulturního domu nestojí. Odstoupil od záměru koupit je od města za účelem výstavby supermarketu. Zastupitelé, kteří měli tuto záležitost projednávat, tak neměli o čem hlasovat.

Na Starém městě se mění parkování

Zklidnění dopravy na Starém městě si na začátku své politické kariéry vytkl za cíl místostarosta Martin Jirovský. Přichází s další změnou parkovacího systému. Na Tržním náměstí podraží, na náměstí Mikuláše z Husi zlevní.

Policie chce rušit nejnižší oddělení

Policie se vrací k nápadu zrušit oddělení nejnižšího typu. Prý jsou nefunkční. Chce je proto od 1. března nahradit stanicemi. Jistebnický starosta Vladimír Mašek to označil jako podraz.

Domy rozechvěla ražba štoly

Už od jara si razí pod ulicemi nového města cestu kanalizační štola. Lidé žijící nad místy, kudy vede, cítí vibrace, někomu drnčí nádobí v poličkách. Podle odborníků však žádné nebezpečí nehrozí.