Veselí zmírní dopad daně na občany

Od roku 2010 si lidé za své nemovitosti značně připlatí. Nové sazby přinesl Janotův úsporný balíček. Veselští zastupitelé, si nejdříve odsouhlasili navýšení místního koeficientu na dvojku. Po zavedení nové sazby daně se rozhodli, že dopad na své občany sníží a vrátili se k původní jedničce.

Nová dráha pro cyklokrosaře

Štybarova šikana či Šimůnkova zatáčka. Hrozivě znějící překážky jsou součástí nově otevřeného sportovního komplexu na sídlišti Nad Lužnicí. Přes tři kilometry dlouhá dráha je připravena pro mistrovství světa, které se do Tábora v lednu roku 2010 vrátí po devíti letech.

Studenti si z Bruselu dovezli vir H1N1

Pět studentů táborského gymnázia Pierra de Coubertina onemocnělo prasečí chřipkou. Domů si ji přivezli z výměnného pobytu v Belgii, kde byli v době od 19. do 25. října.

Veselské rozhádala cena parcel

Přilákat do Veselí lidi, nebo dostat za investici tolik, kolik se do ní vložilo? Schválení ceny za pozemky pro stavbu rodinných domků v nové lokalitě Paseky předcházela bouřlivá diskuze. Zastupitelé nakonec odhlasovali 590 korun za metr čtvereční.

Průmyslová zóna patřící Táboru leží ladem

Táborská průmyslová zóna v jižní části Vožické ulice, která patří firmě Karla Dvořáka, je osázena sedmi firmami a s výstavbou dalších pěti se počítá. Osmnáctihektarová zóna ležící na druhé straně ulice patří městu. Nabízí jen zarostlé pole. Město přitom za vykoupené pozemky už zaplatilo přes 40 milionů.

Česká vicemiss z Ústí odletěla na Filipíny

Bezmála rok po soutěži Česká Miss odletěla studentka Tereza Budková ze Sezimova Ústí na Filipíny. Druhá nejkrásnější žena Česka se utká s dalšími 88 krasavicemi o titul Miss Earth.

Hromada haraburdí tajila cenné hodiny

Nález stroje ze 16. století dává impulz ke vzniku muzea ve věži soběslavského kostela. Soběslavský rodák Petr Král ho objevil v hromadě železa v kostelní věži a vrátil mu život.