O KOLEČKO VÍC

Fokus Tábor oslaví 15. narozeniny

Tábor - Nezisková organizace Fokus Tábor, která poskytuje podporu a pomoc lidem s duševním onemocněním, oslaví 22. srpna své 15. narozeniny. Navštivte od 15 do 22 hodin Žižkovo náměstí a zapojte se do benefičně recesistické akce O kolečko víc. Jejím cílem je zdolat v průběhu odpoledne jakýmkoliv způsobem okruh okolo Žižkova náměstí, a podpořit tak činnost Fokusu. Za každý rok existence bude zdoláno jedno kolečko. Do akce se zapojí také známé osobnosti z Tábora, jako místostarostky Olga Bastlová, Michaela Petrová a Kateřina Bláhová a také ředitelka knihovny Eva Měřínská a Lenka Vocílková za Baobab. Náměstí oběhnou například i novináři. Aby benefice byla beneficí, tak si přítomní diváci budou moci vsadit na svého favorita a také Fokus podpořit. Akci doplní koncerty místních i vzdálenějších kapel a zábava bude připravena i pro děti.

CHOTOVINSKÉ ZATÁČKY

Druhý ročník jízdy veteránů se blíží

Chotoviny - O první srpnové sobotě můžete vyrazit do Chotovin, kde Muzeum Janecký pořádá druhý ročník Chotovinských zatáček. Sešlost veteránů začíná v 8.30 hodin a návštěvníkům kromě jízdy nabídne i prohlídku místního muzea veteránů. Účastníci Zatáček se pak podívají na rozhlednu Kovářka, zastáví se ve Voticích, poobědvají na Monínci a posedí si s živou hudbou Street band. Hostem bude motocyklová legenda Jan Pták. Dobové oblečení je vítáno. Za startovné zaplatí řidič 202 korun a spolujezdec 102 korun. Zájemci se mohou přihlásit na webu janecky.cz, kde vyplní interaktivní formulář. Termín přihlášek je do 25. července.

SLAVNOSTNÍ OTEVŘENÍ ROZHLEDNY

Z nové Hýlačky se podíváte už 1. srpna

Tábor - Jsou to už tři roky, co přesně na Nový rok shořela nejstarší česká dřevěná rozhledna Hýlačka. Z bezmála sto let staré památky zbyla jen hromada popela a škoda, kterou požár způsobil, se vyšplhala na milion korun. Táborská veřejnost ale uspořádala sbírku a společně s podporou města a kraje sehnali turisté další peníze na to, aby na stejném místě povstala zbrusu nová rozhledna. Tentokrát ale kovové konstrukce. Původní Hýlačka měřila 18 metrů, nová bude ještě o sedm metrů vyšší. Již brzy rozhledna dostane novou střechu a podlahu ochozu. Do 15. července bude kompletně hotová. V sobotu prvního srpna od 14 hodin se po Táboře rozhlédnou první návštěvníci. Vstupné bude ten den symbolické, a to jednu korunu.

CHOTOVINSKÉ SLAVNOSTI

Slavnostně otevřou dům s pečovatelskými byty

Chotoviny - Na hřišti TJ Sokol v Chotovinách začnou 15. srpna tradiční Chotovinské slavnosti. Letos budou zahájeny otevřením domu s pečovatelskými byty. Odpoledne vystoupí dechová kapela Budvarka, u kostela sv. Petra a Pavla bude připraven autosalon a v podvečer v kostele zazní kytarový koncert Vojty Vrtišky a jeho přátel. Večer bude patřit kapele Eden.

KONCERT

Střelácký čaj po 53 letech

Tábor - Přijďte si 29. srpna od 17 hodin poslechnout na zahradu Střelnice skupiny Sklepníci, The Ants Mravenci, Paraple, The Kings a Atlantik. Předprodej vstupenek bude zahájen 29. července v infocentru na Žižkově náměstí a v restauraci Střelnice.

HŘÍŠNÁ NOC

Projděte se po mordech v Táboře

Tábor - Neobvyklá prohlídka po ulicích Tábora se uskuteční v noci 21. srpna. Akcí zvanou Hříšní lidé města Táborského II. vás od 20 do 23 hodin provede „inšpektór" a ředitel milevského muzea v jedné osobě Mladimír Šindelář odborník na mordy. Provede vás po mordech v ulicích města od 15. až do 20. století. Vstupenky lze zakoupit v divadelním informačním centru nebo hodinu před začátkem. Akce se koná ve spolupráci s Divadlem Harfa.

HVĚZDNÁ NOC

S Markem Pecou se podíváte na noční nebe

Táborsko - Pozorovali jste už někdy letní oblohu? Pokud ne, máte jedinečnou příležitost prohlédnout si ji dalekohledem z divadelního parku Divadla Oskara Nedbala, a to 14. srpna od 20 do 23 hodin. Kromě sledování hvězdné oblohy vám astronom Marek Peca povypráví o vesmíru. Další část noční výpravy se odehraje v nově zrekonstruované táborské hvězdárně. Vstupenky lze zakoupit v divadelním informačním centru nebo hodinu před začátkem.

KOMEDIANTI V ULICÍCH

Další ročník pouličního divadla je za dveřmi

Tábor - Tři srpnové noci budou opět patřit pouličnímu divadlu. Přijďte se 7. až 9. srpna podívat na pátý ročník mezinárodního festivalu pouličního divadla do ulic Starého Města v Táboře. V pátek 7. srpna vám nabídne vzdušnou akrobacii Le compagnie des pieds perchés, žongléřskou show Djuggledy z Berlína a pouliční pantomimu Mime Prague:animáci. Osmého srpna se můžete těšit na nový cirkus Kitschkong-company, na žongléřskou show Djuggledy a hudební vystoupení, trapnomagii a vzdušnou akrobacii od Decalages: Defactor. Dále uvidíte divadelní road movie Divadlo tme: Brkelemeke, Cink cink cirk: Bum nový cirkus a pohádku pro nejmenší v podání pana Václava: Kouzelný pytel. O posledním hereckém dni vystoupí kromě dalších Vanda Hybnerová a Lucia Kašiarová s klaunským představením Angel-ky, divadlo 100 opic zahraje loutkovou pohádku Zajíček a velká mrkvová záhada a mezi děti zavítá i kouzelník.

JORDÁNSKÁ BLUDIČKA

Děti se rozloučí s prázdninami

Tábor - Na poslední prázdninový den se žádný školák příliš netěší. Stejně jako v předchozích letech si ho ale mohou zpestřit zábavou a chvíli zapomenout na blížící se školní povinnosti. V neděli 30. srpna se v Táboře opět objeví Jordánská bludička. Od 19 hodin se tedy všechny děti se svým lampionem vydají v průvodu po trase od náměstí TGM u zemědělské školy až na Sokolskou plovárnu. Pro děti je připraven zábavný program a drobné ceny za vyrobené lampionky.

MUZEUM LEGA

Lego v Táboře stavíme už třetím rokem

Tábor - Táborské Muzeum lega ze Špitálského náměstí oslaví 5. srpna své třetí narozeniny. V tento den dostanete ke každé zakoupené dětské vstupence dárek a lego creator (3v1). Děti do 15 let musí přijít s doprovodem. Akce začíná v 10 hodin a končí v 18 hodin.

Autor: Kateřina Šímová