Opraví zahradu mateřské školky

Mladá Vožice - Mladovožičtí se pomalu chystají na avizované úpravy zahrady mateřské školky, která v budoucnu zasvětí ty nejmenší děti do ekologické výchovy. Nyní město vypisuje výběrové řízení na dodavatele herních prvků a drobné zeleně. Předpokládaná cena úprav se vyšplhá na dva miliony korun bez DPH. Všichni zájemci mohou podávat své nabídky na městském úřadu, a to až do 27. července, do devíti hodin. Základním hodnotícím kritériem bude nejnižší nabídková cena bez DPH. Výherce výběrového řízení by měl začít s výstavbou v polovině srpna. Do konce října musí být hotovo.

Sběrný dvůr brzy zahájí provoz

Jistebnice - Veškeré stavební práce jsou již hotové a provoz sběrného dvora by mohl brzy začít. „Čekáme už jen na techniku, jedná se o nakladač a kontejnery. Měli by nám je dodat někdy během července," ujišťuje jistebnický starosta Vladimír Mašek. Předělávání starého objektu z kotelny na nynější sběrný dvůr začalo již v květnu. Přeměna stála necelé tři miliony korun, přičemž největší díl z celkové částky poskytla dotace z programu životního prostředí. Jistebničtí tak na dvůr, kam budou moci nosit téměř vše kromě stavební suti a větví, přispěli jen 260 tisíc korun.

Zaměstnanci obecního úřadu už budou v teple

Chotoviny – V obecním úřadě už nebude lidem zima. Díky novému plynovému kotli nebudou už zaměstnanci muset snášet výkyvy teplot. Starý elektrický kotel totiž nevytápěl jak měl a obec se rozhodla jej vyměnit do konce července. V celém domě obecního úřadu jsou již nainstalovány nové radiátory. Změna způsobu vytápění vyšla celkem na přibližně 400 tisíc korun, přičemž část financí pokryla i dotace z programu obnovy venkova. 

Díky výměně kanalizace budou 
i nové chodníky

Hlasivo – Oprava kanalizace v obci si vyžádala 450 tisíc korun. V úseku o délce 200 metrů vyměnili dělníci pod zemí kanalizační potrubí z betonového na plastové, přičemž průměr trubek zůstal kvůli průchodnosti stejný. Při výkopových pracích se také zjistilo, že chodníky v této části jsou velmi poškozené a proto je obec nechá opravit. Nová zámková dlažba by tak na místě opravy kanalizace měla být už na podzim. Veškeré náklady na opravy hradila ze svého rozpočtu obec.

Do obecního domu už nepoteče

Stádlec – Ve Slavňovicích začali ve středu se sanací a odvlhčováním obecního domu. V souvislosti s těmito pracemi také opraví kanalizaci v délce asi dvaceti metrů přímo u obecního domu. Zajistí se tím lepší odtok dešťové vody a zamezí se zatékání vody do objektu a jeho zdí. Obec na tuto akci vynaložila náklady ve výši sto tisíc korun a hotovo by měli dělníci mít 
do dvou týdnů.