Zahradnictví Zámecká zahrada by manželé Chvalovi rádi předali někomu, kdov jejich práci bude pokračovat. Podnikání chtějí ukončit do konce letošního roku. Hlavním důvodem je odchod do důchodu. „V současné době jednáme s majitelemo možném nástupci. Je to složité, protože mladá generace má dnes jiné priority, než jsme měli my po roce 1989, kdy jsme tady začali podnikat,“ uvedla Hana Chvalová. Přesto věří tomu, že se firmu podaří předat někomu šikovnému, kdo ji bude dál provozovat. „Samozřejmě bychom byli rádi, kdyby se našel někdo, kdo by chtěl pokračovat také v pořádání květinových výstav. Pokud by o to stál, rádi své zkušennosti předáme,“ dodala Hana Chvalová.

O tom, že manželé Chvalovi mají se zahradnictvím a výstavami velké zkušenosti, rozhodně není pochyb. Svědčí o tom spokojení zákazníci i návštěvníci výstav.

A to, že se připravují své podnikání ukončit, by nikdo v současné době nepoznal. S plným nasazením připravují letošní květinovou výstavu, která se bude konat od 22. do 25. srpna. Stejně jakov minulých ročnících tu budou originální květinové expozice doplněné uměleckými díly, jako jsou obrazy či keramika. „Například to bude expozice Barvy Afriky, kde budou exotické rostliny a nevšední obrazy malířky Radu Tesaro,“ prozradila Hana Chvalová.

Dále to bude expozice Kouzlo okamžiku s poetickými květinovými zákoutími s uměleckými díly malířky Míši Velíškové Mackové. „V barevném království se představí šikovné ruce a nápady obyvatel Domova pro zdravotně postižené v Oseku,“ doplnila Hana Chvalová. Květy první republiky je název další expozice s květy a dobovými doplňky charakteristickými pro trochu idealizovanou dobu takzvané první republiky. Z pohádky do pohádky zavede návštěvníky tajuplná cesta za pohádkou a umělecká díla již tradičních účastnic výstav výtvarnic Evy a Jany Ďurčových. Těšit se můžete ještě na mnoho dalšího.