Podle místostarosty Martina Maredy se díky usnesení radních může zahájit projektová příprava na tzv. digitální MHD. „Historicky jsme měli vytipovaných sedm zastávek, na kterých jsme panely chtěli postupně vybudovat,“ popsal s tím, že nyní záměr rozšířili na jedenáct míst.

Digitální panely by podle jeho slov měly dostat zastávky U Zubatky (1 ks), Písecké rozcestí (2 ks), Křížkovo náměstí (2 ks), Černé mosty (2 ks), Na Kopečku (2 ks), U Soudku (1 ks) a Sídliště Nad Lužnicí střed (1 ks).

Jedná se o panely, které ukazují příjezdy a odjezdy autobusů a linek. „V současné době má ministerstvo pro místní rozvoj dotační titul v oblasti telematiky pro veřejnou dopravu, žádosti lze podávat až do 28. června příštího roku. Podmínkou je však, že žádost musí být minimálně na pět milionů korun, proto jsme po konzultaci s odborem dopravy rozšířili počet lokalit ze sedmi na jedenáct,“ upřesnil Martin Mareda.

Nový most v Záluží na hlavní trase z Tábora do Mladé Vožice má být uveden do provozu už v pondělí 27. listopadu.
Novinky z dopravy v Táboře: Zprovozní most v Záluží, Jordánskou hráz i nové busy

Výhodou navíc je možnost pořídit chytré zastávky jen s patnáctiprocentní spoluúčastní města. „Někde bude jeden označník, jinde budou dva, v obou směrech na protilehlých zastávkách jako například na Černých mostech či Kopečku,“ dovysvětlil.

Pokud by dotaci město nedostalo, modernizovalo by jednotlivé zastávky samostatně a postupně z městských peněz. V současnosti má tyto moderní panely pouze zastávka u nádraží a u polikliniky na Budějovické ulici.


Nahrává se anketa ...