Ruce všech chýnovských zastupitelů se zvedly pro návrh odkoupit od soukromého majitele nemovitost naproti škole a začít konečně řešit neutěšenou situaci s místní tělocvičnou. Město se kvůli tomu zadluží u České spořitelny.

„Schválili jsme nákup nemovitosti a pozemku, na kterém by v budoucnosti mohla vyrůst nová tělocvična. Náš právní zástupce už to má v ruce a dojedná s vlastníkem vše potřebné,“ uvedl starosta Pavel Eybert.

Stavbou nové tělocvičny by se ulevilo především škole. „Učím tělocvik už třicet let a za tu dobu se nám nepodařilo sehnat žádný vyhovující prostor na stavbu něčeho většího. V tomhle vidím jednu z posledních nadějí,“ míní zástupce ředitele Základní školy v Chýnově Miroslav Mládek.

Tělocvična by však nesloužila jen žákům školy. Ve městě funguje mnoho zájmových útvarů, jejichž činnost často současná tělocvična nestíhá pojmout. „Zumba, tanec, florbalisti, zájem je obrovský a my ho nejsme schopni uspokojit. Nová tělocvična by nám určitě vytrhla trn z paty,“ připustil Mládek.
Na případnou stavbu už existuje studie, která počítá s vybudováním tělocvičny čtyřikrát větší, než je současná v budově školy. Ideální řešení to však ještě není.

„Rádi bychom v budoucnu získali i vedlejší pozemek a postavili opravdu plnohodnotnou stavbu, která vyřeší sportovní vyžití v celém městě. To však bohužel není v našich rukách,“ podotkl starosta.

Dříve než za půl roku se proto o osudu nové tělocvičny rozhodovat nebude. Radnice chce počkat, zda se jí podaří druhý pozemek do vlastnictví dostat.
Předběžné náklady na stavbu podle již existující studie se vyšplhají zhruba na 15 milionů korun. K tomu je potřeba přičíst sumu, za kterou město odkoupí dům čp. 24 s pozemkem, na kterém by se mohlo začít stavět, další peníze padnou na demolici a projektové práce.

Tělocvična, která by se musela vtisknout mezi další dvě stavby, by měla rozlohu 24 x 13,5 metru, v přízemí se počítá ještě s kabinetem a nářaďovnou, v patře pak s galerií a sociálním zařízením.