Stávající most podle mluvčího ŘSD Adama Kolouška byl dle provedených mostních prohlídek hodnocen jako špatný. „Samotná mostní konstrukce už vykazuje řadu závad, které mohou výrazně ovlivňovat její životnost. V následujících měsících se tak uskuteční stavební práce na kompletní rekonstrukci zmíněné konstrukce,“ popisuje.

Most má být postupně zcela zdemolován a na jeho místě vznikne zcela nový. „Konstrukce tvořenou železobetonovým polorámem vetknou stavebníci do železobetonových základů. Oprava komunikace na předmostí se týká pouze nutného rozsahu,“ popisuje dále Koloušek.

Čapí páry na jihu Čech. Snímky jsou z Chýnova, Plané nad Lužnicí a Hluboké nad Vltavou.
Úprava hnízd, klapání zobáků i páření. Námluvy čápů na jihu Čech vrcholí

Omezení a stavba samotná mají podle odhadů ŘSD trvat asi do druhé poloviny srpna, a to za úplné uzavírky silnice v řešeném úseku. „Objízdná trasa bude vedena po obchvatu města, tedy po novém úseku silnice I/19,“ dodává mluvčí.

Zdroj: Deník/Lenka Pospíšilová

Do města řidiči mohou během prací sjíždět z obchvatu na Lažany. Uzavírka platí i v případě pěších, ti budou moci využít obchůznou trasu kolem Bílkovy vily k bazénu a přes Sluneční vrch. Zrušena má být po dobu realizace i autobusová zastávka na náměstí, tu nahradí zastávka u základní školy, kde se může veřejná doprava i otáčet.

Stavební úpravy provede pro ŘSD společnost Colas za vysoutěženou cenu 14,6 milionu bez DPH.