Plánská radnice chtěla dopravními značkami omezit průjezd nákladních vozidel městem. Jednání s krajským úřadem, policií a Ředitelstvím silnic a dálnic ale vyšlo na prázdno. Přitom obavy občanů, že po novoročním zpoplatnění dálnice D3 provoz opět zhoustne, se začínají naplňovat.

„Argumentem bylo, že nelze vydat omezení na mezinárodní komunikaci. Navíc v případě havárie na dálnici má Planou vést objížďka," vysvětlil starosta Jiří Šimánek, proč žádost kraj zamítl.

Listopadové sčítání aut v centru prokázalo pokles aut zhruba o čtyřicet procent. Místní občané ale stejně spokojeni nejsou. Auta se totiž vyhýbají poplatkům na D3.

Doprava se zlepšila

„Je pravda, že se loni doprava ve městě zlepšila. Jenže teď, jak zpoplatnili dálnici, aut i náklaďáků zase přibylo. Provoz je sice plynulý, ale pro omezení kamionů bych určitě byl," zhodnotil situaci Jiří Vančura, který bydlí nedaleko hlavní silnice.

Od dálnice, která vyšla daňové poplatníky na 12,4 miliardy korun, očekávalo vyšší efekt i vedení města: „S náklaďáky spokojený nejsem. Právě proto jsme chtěli omezit průjezd. Jestli se jejich počet opět zvýšil, ale zatím nemohu říct. Na radě jsme se domluvili, že v březnu provedeme další sčítání," řekl Jiří Šimánek s tím, že až bude mít v ruce přesná čísla, chystá se opět vyrazit na kraj.
Zatím bude zjišťovat, jaké mají v Miličíně zkušenosti s provozem kamery a radaru, které mají na silnici E55.