Bylo krátce před půl čtvrtou, když operační důstojník policie zvedl telefon a slyšel mužský hlas, který mu oznamoval, že hodlá ukončit život. Jako způsob si vybral skok pod rozjetý vlak. Když se policista začal vyptávat na podrobnosti, už neodpovídal.

" Že se nejedná pouze o nemístný vtip, vyhodnotili policisté z rozboru telefonátu, kde v pozadí hlasu bylo slyšet výstražné zabezpečovací zařízení železničního přejezdu. Za předpokladu, že se volající nachází kdekoliv na Táborsku, měli policisté operačního střediska dle informací o pohybu vlaků na vyhodnocení situace jen několik málo minut," naznačil dramatické okamžiky mluvčí táborských policistů Miroslav Doubek. 

Policistům, kteří nejenže bezpečně znají svůj rajon, ale umějí v podobných situacích i rychle zareagovat, se volajícímu číslu i k osobě muže podařilo zjistit řadu dalších informací, na základě kterých vytypovali,  na kterém železničním přejezdu by se mohl nacházet. Na místo se okamžitě rozjely  policejní hlídky.

"Vzápětí se ukázalo, že jejich vyhodnocení situace bylo správné. Na jednom z železničních přejezdů v okolí Tábora nalezli v kolejišti sedícího muže. Vzhledem k jeho špatnému psychickému stavu jej předali do péče na přivolané posádky zdravotnické záchranné služby," dodal Miroslav Doubek s upřesněním, že od okamžiku přijmutí telefonátu do chvíle nalezení muže uplynulo pouhých, devět minut. Rychlost byla v té chvíli pro záchranu života nejdůležitějším parametrem.