Zástupkyně ředitele školy Helena Tlapáková popsala, že děti dostaly vysvědčení 3. února. „Museli jsme z důvodu velké nemocnosti v kolektivu pedagogů zavřít školu na tři dny, ale už se pedagogové vrací. Situace je nepatrně lepší, co se týče dětí na druhém stupni. Na prvním stupni jsou v jednotlivých třídách rozdíly. Snad pomůžou jarní prázdniny.“

V Dopravním podniku (DP) města Č. Budějovice zasáhla chřipková epidemie řidiče. Mluvčí DP Barbora Bláhová sdělila, že na konci ledna bylo v dopravním podniku nemocných 36 řidičů. Nyní je situace podobná.

„Z důvodu zvýšené nemocnosti řidičů se obsazení směn zajišťuje vyšším počtem brigádníků, větším rozsahem přesčasové práce a také se momentálně odsouvají plánované dovolené,“ shrnula s tím, že nyní marodí 33 řidičů, což je zhruba 15 procent z celkového počtu. Dlouhodobě je nemocnost u řidičů přibližně na úrovni 10 %. „Zdaleka ne všichni marodí v důsledku aktuální situace,“ říká. Nemocnost v regionu nyní klesá.

Chřipková epidemie na jihu Čech v číslech:

V uplynulém týdnu hygienici zaznamenali dva nové klinicky závažné případy chřipky typu A. V prvním případě šlo o seniorku z Táborska, která byla převezena do táborské nemocnice. Ve druhém případě šlo o staršího muže s dlouhodobými zdravotními potížemi, který komplikacím způsobeným chřipkou typu A ve čtvrtek v českobudějovické nemocnici podlehl. Pacienti nebyli očkováni. V kraji na chřipku zemřeli už dva lidé.

V Jihočeském kraji trvá třetím týdnem chřipková epidemie. Výskyt akutních respiračních infekcí (ARI) a chřipce podobných onemocnění (ILI) je stále vysoko nad epidemickým prahem. V právě končícím 6. kalendářním týdnu byla nemocnost v regionu 2023 případů na sto tisíc obyvatel a ve srovnání s minulým týdnem poklesla o 8,5 procenta.

Ředitelka Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje (KHS JČK) Kvetoslava Kotrbová potvrdila, že v šestém kalendářním týdnu v regionu zaznamenali celkem 2023 onemocnění ARI na sto tisíc obyvatel. Nemocnost podle Kvetoslavy Kotrbové klesla především na Českobudějovicku a v okresech, kde byly v týdnu jarní prázdniny. „Pokles jsme zaznamenali v mladších věkových skupinách,“ uvedla s tím, že největší pokles nastal ve věkové skupině školních dětí 6 – 14 let, kde nemocných ubylo oproti minulému týdnu o 17,6 procenta na 3846 případů na sto tisíc.

Nejvyšší nemocnost evidují krajští hygienici v okrese Český Krumlov, kde je nemocnost 3680 případů na sto tisíc obyvatel. V okrese České Budějovice je přes výrazný pokles aktuální výskyt 2339 případů na sto tisíc obyvatel. Prachaticko eviduje 2116 případů na sto tisíc obyvatel okresu, Jindřichohradecko 1617 případů, Písecko 1545 případů, Táborsko pokleslo nejvíce – na 1471 případů na sto tisíc obyvatel okresu a na Strakonicku zaznamenali hygienici pokles na 1382 případů na sto tisíc obyvatel okresu. Podle hygieniků se pozitivně projevují jarní prázdniny, které měly tento týden děti na Táborsku, Prachaticku a také na Strakonicku.