Po několikaleté pauze se chrbonínským hasičům předloni podařilo sestavit družstvo mladých hasičů. „V kategorii starších soutěží samá děvčata, svou premiéru měla na podzimním kole hry Plamen ve Slapech,“ podotkla trenérka Lenka Chladová. Mimo to se dívky utkaly také s ostatními mladými hasiči na loňských dvou okresních kolech hry Plamen. „Na jaře v Táboře na Stadionu Míru a na podzim v podhradí Šelmberku u Mladé Vožice,“ doplnila.

Podzimního kola se účastnilo i nově vzniklé družstvo mladších. „Do podzimu se nám podařilo sestavit i družstvo mladších dětí, byl to jejich úplně první závod a už se moc těší na další,“ popsala zapálení dětí do hasičského sportu. Starší dívky loni navštívily okrskovou soutěž z Krátošicích, kde si zaběhly požární útok i štafety.

Sbor dobrovolných hasičů Chrbonín se pyšní také stabilním ženským týmem. Loňskou sezónu zahájily hned vítězstvím. „Zlato získaly na velikonoční soutěži ve Zdešově,“ vypíchla úspěch.

Následně objely všechna kola Táborské hasičské ligy (THL). „Tento ročník hodnotíme velice kladně, na domácí soutěži se podařilo zaběhnout první sedmnáctkový čas a v průběhu sezóny se ženy stále zlepšovaly. Poslední rekord v požárním útoku padl na soutěži v Chýnově, kde terče nastříkaly v čase 17.57 sekund,“ zmapovala další úspěch. V nedalekých Kozmicích ženy uzmuly také první prvenství. „Celkově se v THL umístily na 6. místě, což je pěkný výsledek,“ zhodnotila.

Hasiči se mimo jiné starají o kulturní vyžití v obci, každoročně pořádají hasičský ples v kulturním domě Terezín či pro děti připravují dětský karneval. V únoru chystají maškarní průvod celou vesnicí s následným posezením u muziky.

Nelení ani přes léto. „Na konci června se u nás koná hasičská soutěž s názvem Memoriál Michala Velíška, který také spadá do seriálu THL,“ dodala. Na podzim se v Chrboníne soutěží v pečení, na výběr je ze Štrůdlobraní či Švestkobraní.

Na Silvestra zase svolávají sportovní utkání. „Jedná se o florbalový turnaj na hasičském hřišti, jenž je večer zakončen ohňostrojem,“ přidává detaily. A na nový rok se sejdou společně s občany a vyráží na novoroční výšlap po okolí.