Choustník/ Nádvoří zříceniny hradu Choustník prožívalo celou sobotu návrat do svých zlatých časů. Věž ozdobily vlajky a za bránou čekal návštěvníky přesun v čase. Masy lidí se proplétaly mezi zbrojnoši nebo měšťany v dobových kostýmech, středověké stánky nabízely ukázky starých řemesel, z jiných se linula vůně pečeného masa.
„Jubilejní desátý ročník Středověkých slavností na Choustníku se určitě povedl, vyšlo to. Přestože začalo v šest hodin večer pršet a hodně lidí odešlo, přišel na řadu také plánovaný barokní ohňostroj, takže jsme rádi. Slavnosti navštívilo přes dva tisíce lidí,“ zhodnotil včera desátý ročník choustnických slavností jeden ze sedmi členů Šermířské a divadelní skupiny Zikmunda Wintera Miroslav Počinek. Na hradě se líbilo především také návštěvníkům, mezi nimiž tvořily dobrou polovinu děti.
„Moc se mi líbili rytíři, kteří šermovali. Také jsem si zkusil vystřelit z luku, ale moc mi to nešlo. Budu muset trénovat, řeknu tatínkovi, aby mi luk vyrobil,“ řekl nadšený školák na prázdninách David Kozák z Tábora po zhlédnutí šermířského vystoupení skupiny Zikmunda Wintera. Ta slavnosti každoročně pořádá ve spolupráci s obcí Choustník. Více se dočtete zítra v Táborském deníku.