VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Choulostivý případ -1. díl, krimi na pokračování

Písek - Seriál Deníku.

26.2.2011
SDÍLEJ:

KrimiFoto: Deník


Z devětadvacátýho na třicátýho září ve dvaatřicátém zastihl šéfa písecký četnický pátračky v noci doma neobvyklej telefonát. Volal vrchní soudní rada Žlábek z Krajskýho soudu a Votrubovi chvíli trvalo, než se z toho probuzení vzpamatoval. To dlouhý ticho ve sluchátku radu Žlábka taky docela zaskočilo.

„Tak hrome, jsem u Votrubů, nebo nejsem?“ spustil dost zhurta, a to zřejmě taky šéfa pátračky probudilo dokonale.
„Jste, pane vrchní soudní rado, jen musím někde najít šňůru s vypínačem od lampičky,“ zalhal šéf pátračky dost nepřesvědčivě do telefonu a rychle se posadil dost nešetrně na posteli. Následovalo dlouhý ječivý auuu jeho ženy, které na polštáři přisedl dlouhý vlasy.
„Votrubo, proboha, koho to tam mordujete?“

„To byla má žena, pane vrchní soudní rado. Asi jsem ji skalpoval,“ omlouval se chvatně nadporučík Votruba, ale to už byl v telefonu opět slyšet soudní rada Žlábek.
„Votrubo, nejít o tak choulostivou věc, tak to klidně nechám plavat, ale v Klatovech na Krajským soudu je průser jako barák! A vypadá to, že v tom lítáme v Písku taky. Co vám říká přezdívka „Blecha“, víme, o koho jde?“
„To víme. Blecha je takovej příležitostnej zlodějíček. Jeho chyba je, že je zamilovanej do všech cizích kabátů, co v těch kavárnách visej. Proč se ptáte? Ten přece sedí na Borech!“

„Pane kolego, kdyby tam ten darebák teď seděl, tak vám řeknu, že jsem doslova šťastnej jak blecha. Už dva dny tam ten náš Blecha nesedí. Pustili ho ve středu. Místo toho, aby sypal pěkně domů, tak se dal dohromady ještě s dalšíma kumpánama, s nějakým Krejčíkem, bejvalým zástupcem z Perluxu, s Dražíkem z Klatov a Hamadou z Boříkova. A co myslíte, Votrubo, že ty zločinci udělali cestou domů?“
„To netuším, pane rado. Když ale voláte v noci, tak zřejmě nějakou pořádnou lotrovinu.“

„Ani byste to, pane kolego, neuhod. Zastavili se v Klatovech a vykradli tam Krajskej soud. Slyšíte dobře. Ty pacholci udělali Krajskej soud! Vykradli dokonce i kancelář mýho kolegy, mýho dobrýho kamaráda ze studií,“ odmlčel se rozčilenej doktor Žlábek na okamžik a v telefonu bylo slyšet hlasitý smrkání do kapesníku.

„Klika, že na to přišel v noci soudní sluha. Votrubo, to snad je horší, než když nám zabili Ferdinanda. Pane kolego, slyšíte mě, nebo jste mi tam usnul?“
„Neusnul jsem. Jak se vůbec přišlo na to, že v tom lítá taky ten náš Blecha? Ten by přece na nějakou vloupačku nikdy nešel. Zloděj je to pravda fikanej, zvláště pak na ty kabáty, ale on dělá zásadně sólo. Moment, neukrad on tam ten blbec nakonec nějakej kabát? Kór jestli to byl nějakej fajnovej kousek.“

„Pane kolego, byl. Víte, komu ten fajnovej kabát patří? Prezidentovi Krajskýho soudu. Slyším tam vaší ženu. Že milostivou zdravím a moc se jí za ten skalp omlouvám,“ zažertoval si Žlábek, ale pak opět zvážněl.
„Ti chlapi, co s ním byli, tak ty už četníci z klatovský pátračky mají. Ty chytli v bordelu U Pytlíčků. Samozřejmě, že toho vašeho - co povídám, našeho Blechu kumpáni z kamarádství rádi práskli. Ti tři cizí darebáci, ti tam páčili v kancelářích ty skříně. Přitom si vzali s sebou věci doličný pro soudní líčení. Třeba tři browingy. Naštěstí bez patron. Našli i nějaký peníze, ale hlavně našli ve skladu zajištěnej kasařskej cajk. Byl kvalitní a bylo ho hodně. A ten Blecha, ten náš zatracenej Blecha, tak ten vzal právě ten cajk. A aby asi nebyl moc nápadnej, tak si k němu ke vší smůle přibral i ten nešťastnej kabát. A hlavně ten chlap nikde není, přestože si s nima dal rande,“ posmutněl v hlase píseckej vrchní soudní rada a nedal šéfovi pátračky šanci, aby na to zareagoval.

„Ten kabát, ten nešťastnej kabát! Votrubo, toho Blechu je třeba co nejdřív najít a zatknout! A musí pacholek říct, do kterýho frcu ten kabát prodal. Protože jestli se ten kabát nenajde, tak to bude hroznej malér,“ odmlčel se vrchní soudní rada Žlábek, a konečně se tak dostal ke slovu šéf písecký pátračky.

„A není to od těch kriminálníků jen takovej nějakej hec? Nakonec – udělat barák krajskýho soudu, tak to už je mezi galérkou opravdu něco! To je jako stát ve sportu na bedně,“ zauvažoval nahlas šéf četnický pátračky, ale pak se rychle zase vrátil k píseckýmu recidivistovi Štěpánu Plachému.
„Sehnat Blechu, to nebude až tak velkej problém, protože on za tou svojí „Kuličkou“ bude určitě pospíchat. Tedy – aspoň vždycky pospíchal. I když, co byl teď na Borech, mu zrovna ladem neležela. Co vím, tak pár frajerů z galérky mu zahřívalo postel…“pokračování

LADISLAV BERAN

Krimipovídky Deník tiskne se souhlasem autora, kterému tímto děkuje

26.2.2011
SDÍLEJ:

SERVIS

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel odborných předmětů 26 020 Kč

Učitelé odborných předmětů, praktického vyučování a odborného výcviku (kromě pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami) Učitel matematiky a výpočetní techniky. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 26020 kč, mzda max. 33930 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadavky na vzdělání: učitelství pro střední školy nebo odpovídající vysokoškolské vzdělání v oboru IT a matematiky doplněné studiem pedagogiky. Výuka matematiky a výpočetní techniky v maturitních oborech přírodovědné lyceum, ekologie a ŽP, analýza potravin, technologie potravin., Zaměstnanecké výhody: příspěvky na obědy, rekreaci., Kontakt: telefonicky (v pracovních dnech 7:00-14:00), emailem.. Pracoviště: Střední odborná škola ekologická a potravinářská, veselí nad lužnicí, blatské sídliště 600/i, Blatské sídliště, č.p. 600, 391 81 Veselí nad Lužnicí 1. Informace: Ladislav Honsa, +420 381 500 511.

Výroba - Výroba Pomocní dělníci ve výrobě 100 Kč

Pomocní dělníci ve výrobě Pomocná pracovní síla. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 100 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Čištění a balení výrobků, vhodné pro ženy. Kontakt: mailem.. Pracoviště: Pavel šteker-provoz, Vožická, č.p. 620, 390 02 Tábor 2. Informace: Pavel Šteker, .

Zdravotnictví - Zdravotnictví Ostatní odborní pracovníci ve 22 000 Kč

Ostatní pracovníci v sociálních službách v oblasti ambulantních a terénních služeb a domácí péče Terénní pracovník/pracovnice. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce: Aktivní vyhledávání a poskytování služeb uživatelům nelegálních drog, alkoholu a patologickým hráčům v Táboře a okolí. Výměnný program, sociální služby, poradenství, vedení dokumentace., Požadujeme:, - vzdělání: VŠ/VOŠ (sociální pracovník dle zákona 108/2006 Sb., adiktolog, všeobecná sestra) nebo středoškolské+kvalifikační kurz Pracovník v sociálních službách v min.rozsahu 150 hodin., - schopnost komunikace s uživateli drog, - základní orientace v drogové problematice, - praxe v oboru vítána, , Profesní CV a motivační dopis zasílejte do 31.7.2018 na: auritus@iol.cz., Se zasláním CV a motivačního dopisu uchazeč o zaměstnání souhlasí s tím, že organizace je oprávněna jeho osobní údaje zpracovávat po dobu nezbytnou k provedení výběrového řízení., Kontakt: emailem (zaslání profesního CV+motivačního dopisu do 31.7.2018).. Pracoviště: Auritus - centrum pro lidi ohrožené drogou, Klokotská, č.p. 114, 390 01 Tábor 1. Informace: Blanka Kačírková, +420 381 255 999.

Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Účetní 22 000 Kč

Účetní všeobecní Účetní. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč, mzda max. 24000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Zkušební doba: 3 měsíce., Hlavní pracovní náplň: účtování faktur, vedení účetnictví, investiční majetek, materiálové účetnictví, finanční účetnictví, zúčtovací vztahy, dodavatelské a odběratelské faktury, kapitálové úč., práce na měsíční a roční uzávěrce, odborné účetní a ekonomické práce, podílí se na oběhu účetních dokladů, aktualizace denní databáze udržování kmenových dat a zaúčtováním příslušných dokladů, účtování JCD a zahraničních faktur., Požadujeme: SŠ vzdělání ekonomické (VŠ ekonomická výhodou). Kvalifikaci lze prokázat i osvědčením o zkoušce z profesní kvalifikace dle Národní soustavy kvalifikací. Požadovaná praxe v oboru 5 let, podvojné účetnictví podmínkou. PC znalosti - základní, ŘP sk.B., Další specifikace: znalost účtování ve výrobním podniku se sklady a várobou, základní znalost daňových zákonů (daň z příjmu, DPH, silniční daň), flexibilita, zodpovědnost a samostatnost, znalost systému AXAPTA výhodou, místo bydliště Soběslav a přilehlé okolí výhodou., Nabízíme: práci se špičkovým výpočetním systémem, dobré platové podmínky včetně systému odměn, možnost dalšího vzdělávání a zvyšování kvalifikace., Zaměstnancké benefity: 5 týdnů dovolené, odměny za pracovní věrnost firmě, příspěvek na penzijní připojištění, sociální výpomoc v mimořádných životních situacích, příspěvek na závodní stravování, benefitní poukázky., Kontaktní osoba: Olga Martinů (724 728 887), Blanka novotná (602 355 341, 389 016 222, bnovotna@mjgroup.cz). Pracoviště: Investix a.s., sob., Zátkova, č.p. 495, 392 01 Soběslav. Informace: Olga Martinů, +420 724 728 887.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

ZDENĚK STROMŠÍK z Vítkovic může být spokojený.

Sprinter Zdeněk Stromšík pokořil v Táboře český rekord

Na plavbu ze Soběslavi do Plané nad Lužnicí se vydala třicítka vodáků v kostýmech.
30

OBRAZEM: Lužnici ovládli vodáci v kostýmech

V chotovinské mateřské škole je kvůli rekonstrukci i o prázdninách živo

Chotoviny – Navzdory poklidnému průběhu prázdnin je v chotovinské mateřské škole hodně živo. Stojí za tím avizovaná rekonstrukce jejích dvou nejstarších tříd.

Rod Lannů připomíná venkovní galerie

České Budějovice - Letní venkovní Galerie Na soutoku řek Vltavy a Malše nedaleko náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích představuje pozoruhodné dílo místních rodáků z rodiny Lannů.

Kulturní dědictví uvidíte na Hluboké.

Hluboká nad Vltavou – Kulturní dědictví naší země v asi 172 obrazech můžete v tuto chvíli vidět v Zámecké jízdárně Alšovy jihočeské galerie v Hluboké nad Vltavou na výstavě Česká krajinomalba: Ze sbírek pojišťovny Kooperativa.

Na co zajít do kina

Táborsko - Přinášíme přehled programu kin.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT