„Program vyvinul klinický psycholog Matt Sanders s kolegy na australské univerzitě v Queenslandu. Následně byl program úspěšně testován s tisíci rodinami po celém světě během více než pětatřiceti let soustavného výzkumu,“ popsala za pořádající organizaci Anna Sejková.

Pilotní kolo je určeno rodičům dětí ve věku od šesti do dvanácti let a zahrnuje pět skupinových setkání a tři telefonické hovory.

„Na nich mohou účastníci načerpat inspiraci pro vylepšení vlastních výchovných postupů, osvojit si jednoduché praktické strategie a získat nové dovednosti, které pomáhají budovat pevnější rodinné vztahy. Zjistí, jak lze řešit nastavování hranic, nebo jak se v klidu vyrovnávat s náročnými momenty výchovy,“ dodala.

Kurýrní služba. Ilustrační foto.
Okradl řidiče kurýrní služby o 60 tisíc. Nechal je v odemčeném autě

Cílem programu je podpořit rodiče v tom, aby dokázali doma rozvíjet láskyplné vztahy, které umožní růst zdravě sebevědomým dětem. Zájemci se mohou nyní hlásit do podzimního kola, které začíná 27. září a bude probíhat v centru Tábora na adrese Děkanská 302 (sídlo organizace Cheiron). Přihláška, stejně jako další informace o rodičovském programu Triple P, je k nalezení na webu www.cheiront.cz.

Projekt je realizován v rámci projektu Ministerstva zdravotnictví ČR, jehož cílem je zavedení programu Triple P do českého prostředí. Projekt Program pro pozitivní rodičovství v České republice „Triple P“ je financován grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci Fondů EHP a spolufinancován ze státního rozpočtu.