"Je to velká ostuda, jak to tady vypadá," shodují se místní. Neutěšený stav nenechává v klidu ani zástupce vedení města.

"Na potřebu odstranit altán a vyčistit pozemek upozorňujeme pracovníky Správy železnic od otevření přivaděče z dálnice, tedy od října loňského roku. Zatím bez výsledku. Doufáme, že tato ostuda na hlavním příjezdu z dálnice do města bude v blízké době odstraněna," uvedl již dříve soběslavský starosta Jindřich Bláha.

Historické fotografie Tábora z archivu atelieru Šechtl a Voseček. Zveřejňujeme je s laskavým svolením Marie Šechtlové.
Z historie Tábora: Hrad Kotnov, Koželuhy, Pražská brána či Nová synagoga

Podle vyjádření Správy železnic by se ale Soběslavští měli během několika měsíců dočkat nápravy nynějšího tristního stavu.

 "Altán odstraníme nejpozději do poloviny července. Jedná se o vícepráce nad rámec smlouvy na stavbu nového železničního koridoru, proto jsou řešeny až nyní," sdělila mluvčí Správy železnic Nela Eberl Friebová. Po dostavbě nového koridoru totiž Správa železnic ještě odstraňuje zbytky staré trati.

Jak již dříve informoval tiskový mluvčí Správy železnic Dušan Gavenda, odstraňuje se téměř desetikilometrový úsek jednokolejné trati. "Nepůjde přitom pouze o snesení kolejového svršku, trakčního vedení nebo dalších součástí železniční infrastruktury. Například v místě zrušených železničních přejezdů se budou rekonstruovat i příslušné části silničních komunikací a dojde tak ke scelení povrchu těchto silnic," vysvětlil.

Soběslavská radnice již podala žádost na odkoupení pozemku, kterou Správa železnic nyní projednává. Na pozemku by mělo vzniknout nové parkoviště a místo pro kontejnery na separovaný odpad.