Příjezdová cesta do chatové oblasti Na Černé je v dezolátním stavu. Chataři raději ke své dopravě používají jízdní kola a neriskují tak nepříjemný defekt na automobilech.
Tajemník plánské radnice Antonín Koliha se po včerejším telefonátu Deníku na místo osobně rozjel. „Účelová komunikace je sice majetkem města, ale existuje zde dohoda chatového sdružení Hůrka s pískovnou Hanson, která má cestu udržovat. Asi dvakrát do roka vzniklé díry zasypou a srovnají pomocí těžké techniky. Letos dokonce jednu část opravovali již několikrát a přislíbili, že příští týden silnici upraví,“ telefonoval horké novinky Koliha.
Silnice vede také ke zmíněné pískovně a je postavená na mělkém podloží. Důsledkem toho jsou propadající se části komunikace s až deset centimetrů hlubokými dírami. „Platíme poměrně vysoké daně za naši chatu, tak by to mohli alespoň něčím zavézt. Dříve jsme dělali společné brigády chatařského výboru a starali se o cestu všichni společně. Teď už nikdo neudělá nic navíc a Pražáci už vůbec ne. Všechno by bylo v pořádku, kdyby zavezený štěrk firma ihned uválcovala. To ale nedělá a kamínky z děr opět vylétají,“ uvedli manželé Filsochovi z Tábora, kteří zde chataří od roku 1973.
„Cesta je strašná, jezdíme raději na kolech. Stačilo by srovnat díry,“ odpovídali chataři jednohlasně.