Po poločase chtěli hosté dohnat jednobrankové manko, ale dvě hrubé chyby je stáli naděje na bodový úspěch.

„Dnešní zápas jsme vůbec nezvládli. Od začátku jsme se nechali zatlačit a pustili soupeře do hry. Místo abychom byli aktivní směrem dopředu, tak jsme čekali na gól v naší síti. Dočkali jsme se z penalty," popsal první poločas trenér Táborska Josef Pleticha. Pokutový kop přišel ve 20. minutě a úspěšným exekutorem byl Podrázský.

Do druhé půle vstoupili Jihočeši lépe, ale znovu se nevyvarovali chyb. „Ve druhé půli jsme chtěli s výsledkem a hlavně hrou něco udělat. Bohužel po hrubých individuálních chybách jsme dostali další dvě branky a bylo po zápase. Sice jsme se pak zvedli a byli aktivnější než domácí, ale ani z tutovek jsme branku nedali," doplnil průběh druhého poločasu Pleticha. Žižkov se do závěrečného hvizdu prosadil ještě jednou.

Spravit chuť si budou chtít hráči Táborska v domácím střetnutí. Ani tentokrát je nečeká lehký úkol. V neděli 1. listopadu dorazí na Svépomoc druhý celek tabulky Loko Vltavín. Hrát se bude v 10.15.
FK Viktoria Žižkov – FC MAS Táborsko B 4:0 (1:0)
Branky: 20. Podrazký (pen.), 48. Křeček, 52. Nohava (vla.), 74. Dočekal
Sestava Žižkov: Soukup – Hanuš, Šandera, Podrazký (K), Marek (65. Dočekal), Křeček, Gebert (82. Langr), Avdić (77. Konyeha), Volek (60. Janecký), Macháček, Hurka (72. Trýzna)
Sestava Táborska: Bojčuk – Kotrba, Kočí (46. Dordič), Froněk, Vavřina, Nohava (76. Novák), Chotovinský (K), Turek, Stoszek (89. Bouška), Sall (54. Smetana), Rabiňák (81. Peterka)
Rozhodčí: Kalenda – Musil, Petřík, ŽK: 1:1 (36. Avdić – 36. Stoszek), diváci: 432

Autor: Tomáš Krejčí