V Židovicích vyvrcholil Český pohár v silniční cyklistice. Jako první se postavily na starty juniorky, kde o celkové prvenství bojovala Kamila Janů. V židovickém závodě nakonec dojela třetí a díky tomu si pro sebe v celkovém pohárovém pořadí rezervovala zlatý stupínek.

Jen o den později se ČEZ Cyklo Team Tábor vypravil do nedalekých Bernatic, kde se konal závod cyklokrosového seriálu TBC. Všechny kategorie, ve kterých jeho zástupci startovali, ověnčili vítězstvím. Kategorii žen ovládla Kamila Janů a na 3. místě proťala cíl Celestýna Součková. V klání juniorů obsadili Táborští kompletní stupně vítězů. Zvítězil Matyáš Fiala, druhý skončil Karel Camrda a třetí byl Jiří Koktavý. V hlavní kategorii mužů dominoval Martin Hunal, který ovládl závod i absolutní celkové pořadí závodu. Na stupních vítězů ho ještě doprovodil bronzový Tomáš Bakus.

V den státního svátku 28. září se kompletní enkláva ČEZ Cyklo Teamu vypraví na zahajovací závod Českého poháru v cyklokrosu Toi Toi Cup 2018 do Uničova. Dorostenci si o den později protáhnou cestu na závody do Ostravy, muži přejíždí k cyklokrosovému podniku kategorie C1 do slovenského Popradu.

Miloslav Kočí