„Ano, o Turecko je jednoznačně největší zájem. Čím dál tím více rozhoduje cena zájezdu a kompromisem pro mladé lidi může být například poměrně levné Bulharsko. Chorvatsko a Itálie mírně upadá, velký zájem je o zájezdy na last minute,“ přiblížila Deníku Zuzana Beranová z cestovní kanceláře D–Tour v Táboře.
Její kolegyně Renata Skučková ve stejné kanceláři uvedla, že prodala velké množství zájezdů do Řecka, na ostrov Rhodos a Krétu.
Exotické země nejsou podle Vladimíry Kalašové z táborské cestovní kanceláře Comett Plus letošní léto v kurzu a prodávají se výjimečně.
„Hitem je asi skutečně Turecko. Last minuty jsou letos rozšířené ve větší míře, především u mladých lidí. Novinkou jsou last minuty do Čech nebo na Slovensko. Zájem o Itálii mírně upadá a malý je i o jinak překrásné Španělsko. Důvodem je dlouhá doba cestování. Ostrovy Ibiza a Mallorca jsou díky levným leteckým společnostem navštěvované hojně. Mohu potvrdit, že rozhodujícím aspektem při výběru pobytu je cena,“ dodala Kalašová.
„My jsme taková atypická agentura. Specializujeme se na zájezdy do jižních Čech, především do táborského okresu. Nabízíme pobyty v chatkách, pensionech a podobně a nejhledanějšími lokalitami jsou horusická a vlkovská pískovna a potom také chatky u Lužnice od Roudné po Soběslav. Nejširší klientelou bývají klasické čtyřčlenné rodiny s dětmi,“ nastínil majitel stejnojmenné cestovní agentury z Veselí nad Lužnicí Miloslav Hušek. Uvedl, že rozhodující je v této branži poloha objektu. Pokud stojí chatka například u řeky nebo v klidné krajině, cena pobytu se zvyšuje.