Podle Andrey Lacinové, umělecké vedoucí souboru Dubínek, který se akce účastnil už popáté, zpívaly desítky dětí i dospělých. Šesti muzikantům nesměly chybět lidové hudební nástroje jako housle, klarinety, dudy či kontrabas. „V Dubínku zpívají čtyři zpěvačky a na dvacet pět dětí,“ shrnula s tím, že se dalších dvacet malých zpěváků pocházelo ještě ze sboru Sezimáček.

Zdroj: Deník/Lenka Pospíšilová

A jak se zpívaly koledy u vás? Zašlete nám fotografie z vaší obce pomocí tohoto formuláře. Rádi je zveřejníme.

Akce Česko zpívá koledy se uskutečnila za podpory širokého publika a nechybělo ani občerstvení. Zpěváci a zpěvačky se setkali před budovou Základní školy v Sezimově Ústí II na Školním náměstí. „Povinnými" koledami ale nic nekončilo, děti i dospělí zpívali i další vánočně laděné písně a dokonce si u toho i zatančili. 

Již 13. ročník akce Česko zpívá koledy se uskutečnil ve středu 13. prosince od 18. hodin. Hlasy zpěváků a zpěvaček se rozezněly na více než 780 místech v celé zemi. Živý přenos on-line vysílaný na webu Deníku z Ústí nad Labem podpořila kapela Divokej Bill, v Plzni zpíval a hrál Čechomor, v Českých Budějovicích na náměstí Přemysla Otakara II. vystoupil dětský folklorní soubor Bárováček společně s místní kapelou Dudlajda. Akci každoročně v uvedený čas přenáší také Český rozhlas. Sbory zpívaly nejznámějších šest koled jako Nesem vám noviny, Půjdem spolu do Betléma, Narodil se Kristus pán, Pásli ovce Valaši, Rolničky a Vánoce, Vánoce přicházejí.

Vánoce, Vánoce přicházejíVánoce, Vánoce přicházejíZdroj: Deník/ Redakce