Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Česko zpívá koledy: Poprvé zpívali v Soběslavi a sešlo se tu přes sto účastníků

Soběslav - V Soběslavi první zpívání nepodcenili, o akci měli lidé přehled i když zpívali úplně poprvé. Kdo zapomněl text, dostal ho na místě. Sbor Anonym Voice pod vedením Ireny Molíkové společně s dětmi ze ZUŠ ze Soběslavi rozezpívali celé náměstí, vytvořili určitě více jak stohlavý sbor a dokonce se přídávali i netušící kolemjdoucí. 

10.12.2014
SDÍLEJ:

V první řadě také zpívali děti ze ZUŠ Soběslav.Foto: Lenka Pospíšilová.

V Soběslavi své první zpívání nepodcenili. Už v půl šesté odpoledne byl na místě sbor Anonym Voice s organizátorkou a ředitelkou místní ZUŠ Irenou Molíkovou. Měli připravené ozvučení, aby každý na náměstí slyšel nejznámější koledy.

Ještě před odbitím hodin se všichni společně rozezpívávali. Irena Molíková vyjádřila touhu: "Doufám, že akce bude mít úspěch, zpíváme sice poprvé, ale doufáme, že se zapojí široká veřejnost a už teď to vypadá na úspěch. Bohužel dnes nemohly přijít všechny děti, co chodí do ZUŠ, protože současně probíhá akce pro místní základní školu, ale i tak si myslím, že se nás sejde dost," vysvětlila s úsměvem.

Miluše Herzová ze Soběslavi (58) se také přišla podívat a zazpívat si s kolektivem. "Těším se moc, jsem přímo ze Soběslavi, tak jsem si to nenechala ujít. O akci jsem se dozvěděla z novin. Ráda si zazpívám koledy, pokud budu znát jejich text," sdělila natěšeně.

Kdo neměl text dostal ho na místě, maminky dětem zapalovaly prskavky, někteří účastníci popíjeli punč nebo jiný teplý nápoj.

Samotná Irena Molíková celou akci moderovala a také jí zahájila, vyzvala celé náměstí do mikrofonu, aby vytvořili veliký sbor. Doprovázela stohlavé náměstí na elektronické klávesy a podporovala dav ve zpěvu. 

Zazpívat s maminkami si přišla i děvčata Kateřina Cvachová a Rozálie Janoušková ze Soběslavi. "Přišli jsme se podívat a když budeme znát ty koledy, tak si taky zazpíváme nebo aspoň zkusíme opakovat refrém těch neznámější," svěřila se děvčata.

Úderem osmnácté hodiny se náměstím rozezněly nejznámější koledy, přidávali se další a další lidé, dokonce i nic netušící kolemjdoucí. Děti ze ZUŠ si stouply do prvních řad, aby doplnily zpěváky z Anonym Voice a všichni ostatní kolem nich vytvořili neprostupný dav. Zpívání trvalo necelých třicet minut. Závěrem akce byla asi nejoblíbenější píseň Vánoce, Vánoce přicházejí a tou se zpěváci rozloučili.

Na konec se moderátorka večera se všemi rozloučila, popřáli si krásné a veselé Vánoce a v poklidu se rozešli ke svým domovům. Na první zpívání to byla opravdu podařená akce. Lidé domů odcházeli nadšení a všichni se na sebe usmívali.

Akci nakonec zhodnotila děvčata z místního internátu. Osmnáctiletá Nikola Frintová z Týna nad Vltavou byla spokojená. "Akce se mi moc líbila, bylo to opravdu hezké, dozvěděla jsem se o ní od vychovatelky na intru a rozhodla jsem se přijít. Koledy jsem znala a tak jsem si je s chutí zazpívala." Její kamarádka Anežka Vítková (19) z Českých Budějovic měla podobný názor. "Opravdu se to povedlo, je to dobrá předvánoční akce, také jsem vyrazila, protože nám to říkala naše vychovatelka. Texty jsem si půjčila tady na místě, snažila jsem se zpívat z paměti, ale občas jsem do nich nahlédla," přiznala se.

Autor: Lenka Pospíšilová.

Autor: Redakce

10.12.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Chýnovská trojčata Maria, Teodor a Pravoslav s rodiči.
3

Když se vám narodí trojčata

Ilustrační foto.

V hledání pomohly sociální sítě

Nemocní mohou poslouchat knihy z CD

Tábor - Již poněkud starší myšlenka a nápad nezapadly a dočkaly se realizace. Knihovna do nemocnice věnuje čtivo, které vyřazuje ze svého fondu.

Největší volební okrsek v Táboře? Kupa odpovědnosti a stravenky místo bábovky

Tábor – Ještě než volební místnost největšího okrsku na Táborsku navštívili první nedočkavci, měli už členové jeho komise za sebou první stěžejní díl své práce.

Kam o víkendu zajít do kina

Táborsko - Co dávají kina v sobotu 21. října a v neděli 22. října:

Na co zajít v sobotu do kina

Táborsko - Přinášíme přehled sobotního programu kin.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení