Řidiči mají za sebou první den s omezením dopravy pod Černými mosty, kdy z Budějovické na Chýnovskou ulici již mohly odbočovat pouze autobusy.
Tento stav potrvá do čtvrtka, kdy začne plná uzavírka.
„Zatím jsme udělali tři výkopy, které zúžily jízdní pruhy, a přepojujeme rozvody vody na jiný řad,“ upřesnil včera aktuální stav prací, souvisejících se stavbou IV. železničního koridoru, zástupce ředitele zhotovitele Miroslav Kadlec. „Projel jsem bez problémů, zatím žádný kolaps nebyl,“ upřesnil řidič Petr Kratochvíl z Tábora.
Od čtvrtka se pod Černé mosty dostanou jen pěší. Všichni řidiči pak budou muset využívat objízdných tras.
Značení upozorňující na objížďku se dostane na vozovky v noci ze středy na čtvrtek. „Přesně o půlnoci a už v jednu hodinu začne frézování silnice pod mosty. Velkoplošné tabule umístíme na kruhovou křižovatku u sídliště Nad Lužnicí a ve směru od Prahy na první odbočku do Tábora. Řidičům i vyznačíme směr objížďky,“ doplnil včera majitel firmy Janev, která značení zajišťuje, Jan Nevšímal.
Vstup pod Černými mosty lidem skončí pátého května, kdy začne i dvoutýdenní výluka na trati.
„V té době sneseme konstrukci mostu, zbouráme stávající opěry a začneme s montáží nové provizorní konstrukce mostu,“ dodal za zhotovitele Kadlec.