Policie žádá o pomoc při hledání muže

Tábor – „Policisté táborského obvodního oddělení v rámci prošetřování jedno z případů pátrají po totožnosti muže, který by jim mohl poskytnout v uvedené věci velmi důležité informace. Jedná se o muže světlé pleti ve věku více než padesáti let, střední, asi 170 až 180 centimetrů vysoké postavy, světlých delších vousů a tmavých, dozadu sčesaných vlasů s výraznými čelními kouty a temenní pleší. Oblečen chodí do delší tmavé zimní bundy s kapucí, tmavých kalhot teplákového střihu a sportovních, černo bílých bot. Pohybovat by se mohl ve společnosti mladého muže ve věku přibližně do 20 let, střední, asi 160 až 170 centimetrů vysoké postavy, černých, kratších vlasů," informoval tiskový mluvčí táborských policistů Miroslav Doubek. Jeho výskyt policie zaznamenala na poště číslo 3 v ulici SNP v Mostě, a to jak samostatně, tak v doprovodu výše uvedeného mladého muže. Zřejmě by se tak mohlo jednat o obyvatele Mostecka. Policie žádá tohoto muže, stejně jako jeho mladšího společníka, aby byli tak laskaví a přihlásili se policistům táborského obvodního oddělení na telefonních číslech 974 238 655 či 974 238 700, případně přímo na služebně policistů mosteckého obvodního oddělení v ulici Václava Řezáče číslo 224, potažmo telefonním čísle 974 438 611.

OBTĚŽOVÁNÍ: Upíjel cizí nápoje

Tábor – Ve středu po půl desáté večer požádala obsluha baru na Petrohradské ulici městskou policii o zákrok proti podnapilému, který v provozovně obtěžoval hosty. Strážníci zjistili, že opilý muž (54) upíjel ostatním hostům jejich nápoje, verbálně je napadal a úmyslně se válel po zemi. Na žádost barmanky jej z baru vykázali.

AGRESE: Do práce se posilnil

Tábor – Ve čtvrtek v půl čtvrté odpoledne strážníci vyjeli do Azylového domu pro ženy a matky s dětmi ve Vídeňské ulici. Jeho personál měl potíže s podnapilým řemeslníkem. Muž (62) přišel do zaměstnání opilí a nechtěl odejít. Hlídce kladl aktivní odpor a tak musela použít donucovacích prostředků a převézt jej do záchytné stanice.

NAPADENÍ: Nahrával revizorky a nakonec jednu napadl

Tábor – Ve čtvrtek po dvanácté hodině odpoledne vyrazili městští strážníci na Husovo náměstí, kde došlo na nástupišti před halou autobusového nádraží k fyzickému napadení revizorky při výkonu jejího povolání. Na místo incidentu ihned namířila i městská kamera, která monitorovala pohyb agresora. Ten mezitím vešel do haly. Strážníci zjistili, že muž (29) si na mobil nahrával dvě revizorky. Když se tito zaměstnanci přepravní společnosti proti jeho počínání ohradili, došlo nejprve k verbální a posléze i fyzické roztržce mezi oběma stranami. Při potyčce muž uchopil revizorku za krk do kravaty a ta proti němu použila pepřový sprej. V dechu mu naměřili 1,3 promile alkoholu. Revizorka musela nakonec vyhledat lékařské ošetření.

ŽÁDOST O POMOC: Policie hledá svědky dopravní nehody

Tábor – Policie žádá média a potažmo i širokou veřejnost o pomoc a spolupráci při šetření dopravní nehody, ke které došlo v době od druhé hodiny po půlnoci do sedmé hodiny ranní v sobotu 10. ledna na křižovatce ulic Budějovické a Chýnovské u Černých mostů. Dosud neznámý řidič nezvládl řízení a narazil do řadiče světelného signalizačního zařízení, které tímto poškodil. Z místa nehody ujel a událost ani neoznámil. Svým jednáním způsobil škodu ve výši 350 tisíc korun. Dle dosavadního šetření by havarovaným vozidlem měla být Mazda Xedos, zelené barvy, registrační značky obsahující písmeno E, tudíž z Pardubického kraje. Dle získaných faktů toto auto jezdí na Táborsku již po delší dobu.

Autor: Lenka Pospíšilová