KRÁDEŽ: Šel po cigaretách

Drhovice – V noci z úterý na středu se vloupal zloděj do smíšeného zboží v Drhovicích. Po násilném vstupu se dostal do vnitřních prostor, kde se zaměřil na cigarety. Odnesl si více jak 150 krabiček cigaret různých značek v hodnotě více než dvanáct tisíc korun. Další škoda vznikla na zařízení prodejny, a ta přesáhla patnáct tisíc korun.

KRÁDEŽ: Zmizely okapy

Tábor – Zloděj odcizil ze střechy chaty v Haškovcově Lhotě na osm metrů měděných okapů, včetně kolen. Majiteli tak způsobil škodu odhadem kolem třech tisíc korun. Jiný zloděj zas nenechal bez povšimnutí na 30 kusů šestimetrových topenářských trubek, které si majitel připravil na plot v Pelhřimovské ulici v Táboře. Škoda přesáhla částku pět tisíc korun.

KRÁDEŽ: Brali železo

Tábor – Ve středu večer všímavý obyvatel zavolal strážníky městské policie na dva bezdomovce, kteří kradli železo v ulici U Chlumu. Muž (40) a žena (43) u rekonstruované bytovky odcizili stavební kolečko a pokoušeli se na něj naložit plechovou bednu a lešenářské spony. Železo chtěli později zpeněžit ve sběrných surovinách.

Autor: Lenka Pospíšilová