KRÁDEŽ: Dostal chuť na uzeniny

Tábor - V úterý během odpoledne se zachtělo čtyřiatřicetiletému muži z Veselí nad Lužnicí na dva kusy salámu v hodnotě 530 korun. K činu se dopustil v jednom z místních obchodů se smíšeným zbožím. Podezřelý je policistům neznámý, avšak v minulosti už byl za tento trestný čin odsouzen. Nyní by měl do čtrnácti dnů stanout před soudem.

VLOUPÁNÍ: Rozbil okno a kradl

Slapsko – V chalupové oblasti na Slapsku se v průběhu čtrnácti dní vloupal neznámý pachatel do jedné z místních chalup. Zloděj poškodil vchodové dveře, rozbil okno a z kuchyně ukradl mikrovlnou troubu. Celková škoda je odhadována kolem 27 tisíc korun. Případem krádeže se zabývají policisté z obvodního oddělení Mladá Vožice.

Uzavírala půjčky bez vědomí klientů

Tábor - Teprve jednadvacetiletá dívka způsobila firmě poskytující půjčky škodu cca 60 tisíc. Bez vědomí klientů vyplňovala žádosti o úvěry, za něž dostávala provize. Půjčky byly schváleny, ale splátky zaplaceny jenom dvakrát. Žena je obviněna z podvodu a hrozí jí trestní stíhání.

Havaroval nákladní vůz a motorkář

Řípec – V pondělí 10. listopadu se stala dopravní nehoda nákladního automobilu T 815 a motocyklu značky Kawasaki u obce Řípec. Zajištění místa nehody, zabezpečení havarovaných dopravních prostředků a úklid vozovky provedla profesionální jednotka hasičů ze Soběslavi.