Opilý nezletilec: Mladík chtěl před policisty utéct

Tábor - V neděli ve 3 hodiny ráno zaměstnal hlídku městské policie silně opilý mladík (15 let). Policisté byli přivoláni do domu v Čekanicích, kde obsahem svého žaludku vyzdobil podlahu i zdi chodby. Choval se agresivně, nechtěl spolupracovat a pokusil se i o útěk. V krvi mu naměřili 1,5 promile alkoholu. Za doprovodu policistů ho záchranka převezla na dětské oddělení nemocnice a zároveň byl o této skutečnosti vyrozuměn Orgán sociálně-právní ochrany dítěte.

Hořelo v kotelně

Chýnov - Osádky dvou cisteren profesionálních hasičů z Tábora a Chýnova byly vyslány do ulice Ludvíka Zatěrandy k požáru kotelny rodinného domu. V průběhu jízdy byli hasiči informováni, že požár už uhasili majitelé. Požár vznikl vznícením uskladněného odpadu.
Vzniklá škoda činí 20 tisíc korun na vybavení kotelny, hodnota uchráněného majetku byla vyčíslena na 100 tisíc korun. Příčina vzniku požáru je v šetření.

Zloděje přilákala navigace, nepohrdnul ani fotoaparátem

Tábor – Policisté od neděle pátrají po pachateli, který se vloupal do vozidla VW Passat v ulici Kpt. Nálepky a odcizil navigaci na palubní desce navíc si s sebou přibral digitální fotoaparát, který byl ve schránce automobilu. Škoda přesáhla částku 27 tisíc korun.

Krádež v zámečku: zloděj si odnesl si samopaly

Tábor - Nemilé překvapení čekalo na majitele zámečku nedaleko Tábora. V neděli totiž zjistil, že mu neznámý pachatel někdy během uplynulého týdne, odcizil z objektu zámku několik samopalů. Zbraně zmizely z výstavy k událostem z roku 1968. Jedná se o samopal sovětské výroby z roku 1944, tzv. kalašnikov a samopal ČZ oba z roku 1968. Všechny zbraně byly znehodnocené.