Tábor: Policejní pes vystopoval tři pachatele
Krátce před středeční osmou hodinou ranní přijali táborští policisté oznámení od občana, který u svého rekreačního objektu přistihl cizího muže. Ten po svém odhalení z místa utekl. Majitel následně zjistil, se mu muž vloupal do domu. Na místo se neprodleně dostavili policisté, kriminalistický technik a psovod se služebním psem Tiarem, kteří se vydali pachatele hledat. Po více než kilometru pes označil rovnou tři pachatele. Muži ve věku 43, 25 a 18 let se ke všemu přiznali. Způsobili tím škodu ve výši přes dvacet tři tisíc korun. „Následné šetření ukázalo, že na nejstaršího z nich je vydán pro předcházející trestnou činnost Okresním soudem Benešov příkaz k zatčení," říká mluvčí táborských policistů Miroslav Doubek.

Planá nad Lužnicí: V autě nechal batoh, zloděj mu ho vzal
O osobní doklady, platebními karty, finanční hotovost a další cennosti přišel řidič, který si nechal batoh s věcmi ve svém zaparkovaném vozu na polní cestě u jedné z rekreačních chat v Plané nad Lužnicí. Vznikla mu tak škoda okolo osmi tisíc korun.

Tábor: Hasiči zkoumali mastnou skvrnu na hladině Jordánu
Profesionální hasiči ze stanice Tábor vyjeli k Jordánu, na jehož hladině se v místech u sladovny objevila pravděpodobně mastná skvrna. Hasiči provedeným průzkumem na místě zjistili, že při břehu je voda znečištěná z důvodu rozkladu nábřežních rostlin, takže skvrny jsou s největší pravděpodobností biologického původu. Přesto jednotka odebrala vzorky vody. Na místo se dostavil také pracovník odboru životního prostředí táborského městského úřadu, který potvrdil, že se o biologický odpad opravdu jedná. Analýzu odebraných vzorků ještě provede odbor životního prostředí.