Hlasivo: Kradl a ničil
 Policisté pátrají po pachateli, který v závěru uplynulého týdne vnikl do areálu firmy v katastru obce Hlasivo. Po násilném překonání oplocení odčerpal z palivové nádrže bagru značky Caterpillar na 150 litrů motorové nafty. Navíc poškodil zámek dveří kabiny bagru a ulomil dvě antény od autorádia a vysílačky. Firmě způsobil celkovou škodu ve výši odhadem 12 000 korun. Po pachateli pátrají policisté místně příslušného Obvodního oddělení PČR Mladá Vožice.

Tábor: Zneužití linky tísňového volání
V době od 19.26 do 20.52 hodin v pondělí bylo operační středisko táborské městské policie zaměstnáno dvojicí podnapilých osob, která se bavila tím, že uskutečňovala "zlomyslná volání" na tísňovou linku 156. V telefonátech muž a žena hrubě uráželi strážníky, kterým zároveň vyhrožovali vypálením jejich služebny a vozidel. Dále požadovali přísun peněz potřebných pro hru na výherních automatech, v opačném případě hrozili postřílením osob pobírajících sociální dávky, či vloupáním do novinového stánku. Bylo zjištěno, že podobnými hovory tyto osoby zatěžovaly i tísňovou linku PČR. Na základě zjištěných poznatků se hlídkám PČR a MP podařilo výskyt osob lokalizovat a následně je zadržet v baru na Soběslavské ulici. Muž (22) z Tachovska a žena (28) z Tábora, kteří mimo jiné projevují sympatie k extrémistickému hnutí, byli transportováni do Protialkoholní záchytné stanice v Českých Budějovicích. Věcí se bude PČR dále zabývat.

Tábor: Případ domácího násilí
Ve 22.30 hodin v sobotu zastavila autohlídku projíždějící ulicí 9. května značně rozrušená žena a oznámila, že se ji v bytě pokusil s nožem v ruce napadnout její podnapilý přítel. V bytě s agresorem zůstal dvouletý syn. Strážníci ženu převezli do místa bydliště. Na místo byli přivoláni policisté, za jejichž asistence si žena vyzvedla z bytu syna a osobní věci a rozhodla se zbytek noci strávit u příbuzných. Podezření z domácího násilí ze strany jejího přítele budou policisté dále prověřovat.