Tábor: Auto skončilo v řece
Ve čtvrtek vyšetřovali táborští policisté nehodu, kdy vozidlo skončilo v řece Lužnici nedaleko obce Nuzice. Řidička měla údajnou poruchu s motorem, auto však řádně nezabrzdila a s Volkswagenem Polo skončila v řece. Řidička neutrpěla žádná zranění. Při nehodě asistovali policistům i hasiči, kteří provedli vyproštění.

Tábor: Muž (42) řídil navzdory zákazu
Ve středu kolem desáté hodiny zastavili táborští strážníci muže, který řídil nákladní automobil. Dvaačtyřicetiletý měl zakázáno řídit až do roku 2017. Strážníci proto řidiče předali policistům. Muž je podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Tábor: Hledá se modré vozidlo VW Transporter
Policisté vyhlásili pátrání po osobním automobilu tovární značky VW Transporter, motorizace 1,6 TD, registrační značky 4C2 1939, modré barvy, roku výroby 1990. Vůz byl odcizen v době od středeční sedmé hodiny večerní do půl šesté hodiny čtvrtečního rána z parkoviště před domem číslo 2748 v Berlínské ulici na táborském Sídlišti nad Lužnicí. Vozidlo je po celkové rekonstrukci, má nový lak, markantním znakem je bílá střecha. Hodnotu vozu odhadl majitel na částku sedmdesát tisíc korun. „Žádáme tímto každého, kdo by mohl poskytnout jakékoliv informace, aby se ozval na 158 nebo aby své poznatky sdělil táborským policistům na jejich služebně v Divadelní ulici," říká tiskový mluvčí táborských policistů Miroslav Doubek.

Tábor: Utekli, ale zapomněli na tříletého chlapce
Ve čtvrtek odpoledne přivolala městskou policii bezpečností služba Intersparu v Chýnovské ulici. Její zaměstnanci se pokoušeli zadržet skupinku osob, která se údajně dopustila krádeže, ale téměř všem se podařilo utéci. Na místě zůstal pouze tříletý chlapec. Po několika minutách se na místo dostavila i jeho matka. Strážníkům uvedla, že syna nechala na okamžik hlídat jedné známé. Krátce na to onu ženu zadrželi. Byly u ní nalezeny odcizené potraviny v hodnotě 164 korun. Ke krádeži se sama doznala. Chlapce prý využila k odvedení pozornosti a poté jej poslala zpět k matce. Hoch se ale v prodejně zatoulal. Jednání matky strážníci oznámí Orgánu sociálně-právní ochrany dítěte. Účast dalších osob na krádeži se neprokázala.