KRÁDEŽ: Ostraze neunikl

Tábor – Muž z Plzně se včera pokusil o krádež deseti lahví alkoholu značky Fernet Stock. K činu se měl dopustit v Penny marketu v ulici Purkyňova. Lup schoval do tašky, se snahou projít přes kasu bez zaplacení. Pohotová ostraha ho však rychle zpozorovala a vydala se ihned za ním. Zloděj svoje odcizené lahve spolu s taškou nechal v prodejně a dal se na útěk. Nakonec byl však dopaden.

AGRESE: Svým chováním si k útěku nepomohl

Tábor – Krátce po půlnoci oznámili městské policii obyvatelé bytu v Palackého ulici podezřelé chování mladíka. Agresivní mladík, ve věku 19 let, byl totiž zjevně pod vlivem návykových látek. Ruce měl potřísněné krví a v jedné z nich dokonce držel i tzv. boxer. Tím měl patrně demolování bytu i způsobit. Ihned po výzvě, se policistům dobrovolně odevzdal a následně i omluvil. Netrvalo však dlouho a mladík se pokusil svazkem klíčů zaútočit na jednoho z policistů, aby si uvolnil cestu pro útěk. Policista pak následně za pomoci strážníků mladíka zpacifikovali a odvezli do protialkoholní záchytné stanice. Při incidentu nedošlo k žádnému zranění. Případem se i nadále bude zajímat policie.

ROZHODNUTÍ: I přes zákaz, ho to sem táhne

Tábor – Ve čtvrtečních dopoledních hodinách hlídka městské policie prováděla kontrolu míst, kde se zdržují problémové osoby. Strážníkům se při kontrole podařilo najít v objektu bývalých kasáren Kpt. Jaroše muže ve věku 38 let, polské státní příslušnosti. Ten však měl soudem uložený zákaz pobytu na území města Tábora, a to až do konce roku 2015. Muž se po celém území republiky zdržuje, jako osoba bez přístřeší. Policisté muže předali cizinecké policii, která následně podnikne kroky v dalším řízení.

Autor: Kamila Bílá