Krádež: Auto není trezor a už vůbec ne odemčené

Soběslav – V úterý 4. listopadu v ulici Nová zaměstnanec přepravní služby opustil na malou chvíli svou dodávku, aby mohl předat zboží v blízké prodejně. Usoudil, že na tento moment není třeba zamykat. Této příležitosti využil nenechavý zloděj a z odemčené kabiny vozidla odcizil peněženku s hotovostí ve výši 60 tisíc korun.

Pozor na měniče, pod záminkou okrádají důvěřivé seniory

Tábor, Sezimovo Ústí – Na Táborsku se staly dva hodně podobné případy oloupení důvěřivých seniorů. Ve čtvrtek 6. listopadu dopoledne oslovil neznámý muž ve věku 40 až 50 let, snědé pleti, silnější postavy, asi 175 cm vysoký seniora (80 let) v Nerudově ulici v Sezimově Ústí a požádal ho rozměnění dvacetikoruny. Důchodce mu vyhověl, ale v okamžiku, kdy mu peníze podával, mu z peněženky vytáhl 8 tisíc korun. Obdobně tomu bylo téhož dne i v Táboře na Pražském sídlišti. Podobně vypadající muž oslovil pod stejnou záminkou ženu (83 let). Seniorka mu také vyhověla, ale teprve následně zjistila, že jí v peněžence chybí bezmála 2 tisíce korun. Muž byl oblečen do tmavého obleku a světlé košile bez kravaty. Hovořil špatnou češtinou.

Muž hodlal vyskočit z pátého patra, vyjednavač mu skok rozmluvil

Tábor – Ve čtvrtek 7. listopadu před polednem obdrželi policisté od občanů zprávu, že na parapetu okna bytu v pátém patře v Havanské ulici na Sídlišti nad Lužnicí stojí muž a hodlá skočit. Na uvedené místo vyrazili záchranáři, hasiči i policejní vyjednavač. Tomu se podařilo domluvit muži, aby neskákal a vrátil se do svého bytu, kde otevřel uzamčené dveře. Poté ho policisté zajistili a předali do péče zdravotníků. Ti ho po zklidnění jeho psychického stavu převezli za doprovodu policistů na odborné oddělení táborské nemocnice. Všichni zúčastnění tak svým profesionálním přístupem přispěli k záchraně lidského života.

Únik nebezpečných látek na silnici

Tábor – V Lužnické ulici v prostoru stavby protipovodňových hrází v úterý 4. listopadu vytekl hydraulický olej z prasklé hadice traktorbagru. Na ulici vyteklo 40 litrů oleje, který auta následně rozjezdili na 250 metrech silnice. Hasiči místo posypali sorbetem a přivolali správu a údržbu silnic. U zásahu byla přítomna i policie.