V objektu bude mít zastoupení pět velkých společností a zaparkuje u něj až 170 automobilů.

VÝSTAVBA
Práce na výstavbě byly zahájeny 20. června 2018.
Termín dokončení obchodního centra je 28. února 2019.
Jedná se o halový, montovaný a nepodsklepený objekt.
Konstrukce je tvořená betonovým skeletem s plochou střechou.

V obchodní zóně v Soběslavské ulici přibude na jaře obchodní centrum za 150 milionů korun.

Zadavatelem a investorem stavby jsou Koupelny Ptáček. Návštěvníci se mohou těšit na pět velkých společností. V objektu bude v nájmu koupelnové, podlahové a kuchyňské studio, mimo to i zahradní a sportovní potřeby. Součástí výstavby je sociální zařízení a také nové přilehlé parkoviště.

STARÝ PROJEKT

Bližší informace k projektu doplnil ředitel investic a správy majetku firmy Ptáček, Jan Lalák. „Jedná se o velmi starý projekt už z roku 2008, který jsme redukovali plochou. V tuto chvíli jde o 7 tisíc tři sta metrů čtverečních. Součástí obchodního centra bude prodejna sportu, zahradní techniky, koupelnové studio Ptáček a prodejna Ptáček vše pro vodu, topení a plyn,“ vyjmenoval obchody, jež budou uvnitř. „Vznikne tam také asi 170 parkovacích míst a navíc prodlužujeme komunikaci městského charakteru,“ dodal investor k pracím mimo objekt.

S výstavbou firma začala v červnu letošního roku, nyní už je na místě hala a téměř hotové parkoviště. Nyní se pracuje intenzivně uvnitř objektu a dokončují se okolní úpravy. Otevírat by se mělo dle slov investora v březnu příštího roku. „Plán dokončení je někdy v prvním kvartálu příštího roku, otevírat by se mělo v druhém kvartálu roku 2019. Investiční náklad se pohybuje kolem 150 milionů korun,“ doplnil další detaily.

Objekt je tvořen nosnou Prefa konstrukcí opláštěnou pur-panely kombinací s prosklenou hliníkovou fasádou. Střešní plášť tvoří PVC folie a podlaha objektu je vytvořena z drátkobetonu se vsypem.