Značky o přednosti na mostě přes Lužnici 
v Čelkovicích nikdo nedodržuje. A tak je běžné, že se protijedoucí řidiči míjejí a používají k tomu chodník. Tomu už dnes zabrání betonové city bloky.

Odpoledne je začnou instalovat pracovníci táborské Správy a údržby silnic. Ředitelka Radka Pavlíková uvedla, že se vyhnou dopravní špičce. „Bude to sice nepříjemné, ale vždy jen několik minut. Nechceme lidi obtěžovat ani večer, tak je možné, že práce dokončíme až ve středu. Dopravu nám pomohou řídit policisté a zablokujeme ji vždy tak na deset minut, než složí se bloky z korby," naznačila Radka Pavlíková postup.

Panelové bloky silnici zúží jen opticky, neboť stát budou až na chodníku. Přesto na řidiče zapůsobí jako bariéra a někteří se proto domnívají, že se provoz ještě více zpomalí. „Dvě osobní auta se teď na most vejdou, ale až bude z jedné strany pevná zeď, řidič na něj nevjede a budou se tvořit další kolony," zamýšlí se nad účinkem betonu Roman Křivánek, který místem téměř denně projíždí a zakázané míjení má vyzkoušené. Radka Pavlíková se kolon neobává, podle ní se doprava zklidní. 

Umravnit řidiče chce především kraj, jemuž most v Čelkovicích patří. Najížděním aut na chodník mu vznikají škody. Pod chodníkem totiž navíc vede vodovod. Důvodem instalace city bloků je ale také ochrana chodců a cyklistů.

„Na chodník najedou i s dodávkou, přičemž po chodníku prochází poměrně dost lidí a ještě je tam mateřská školka," ilustruje rizika Radka Pavlíková s tím, že za dobu uzavírky Švehlova mostu už škody kraj registruje.

Oprava Švehlova mostu potrvá až do konce roku. Teprve tento týden firma ukončí bourací práce. Stavbyvedoucí Petr Engelbrecht z dodavatelské firmy věří, že nenastanou žádné nečekané situace, které by plán změnily. „Snažíme se držet harmonogramu, můžeme se plus mínus lišit maximálně o dva dny, ale všechno nám zatím jede," říká a potvrzuje termín dokončení opravy do konce letošního roku.

V opačném případě by to u táborského odboru dopravy neměli jednoduché. Ten má totiž informace, že naplňovat časovou osu prací se stavbařům úplně nedaří. „Tvrdí nám, že je to o týdny. Pro nás je ale důležité, aby se snažili splnit termín a my se snažíme docílit, aby pro to dělali maximum," tvrdí vedoucí dopravy Jan Pávek.