Tábor/Stavba koridoru s sebou přinesla novou železniční zastávku Čápův dvůr. Ač nedostavěná, již čelila nájezdu vandalů, kteří rozbili skleněnou výplň.
Železniční stanici by měli využívat lidé ze sídliště Nad Lužnicí a satelitního městečka na Svaté Anně. Občas zaznívají pochybnosti, kdo a jak často bude zastávku vůbec využívat.
Kontroly budou
Zatím to vypadá, že odlehlá zastávka si s chuligány užije své. Jedna z několika více než dvoumetrových výplní leží roztříštěná v podobě malých sklíček po celé zastávce. „Zatím jsme neměli signály, že je nutné zastávku kontrolovat. Někdo musí podat podnět, ale určitě zahájíme pravidelné kontroly s uvedením stanice do běžného provozu,“ ujistil velitel táborských strážníků Petr Svoboda.
Na trati mezi Prahou a Českými Budějovicemi stále trvá výluka vlaků. „Ta bude ukončena 7. května a do té doby se bude pokládat druhá kolej. Nyní provádíme zemní práce. Od zmíněného data bude zastávka stavebně hotová,“ odpověděl Miroslav Kadlec za stavbu koridoru. Zastávka se bude skládat z oboustranných zvýšených nástupišť, z nichž jedno již stojí, a prosklených otevřených čekáren.
První vlak v létě
První vlak zastaví ve stanici Čápův dvůr a pojme první cestující začátkem léta. „Zahájení provozu na nové stanici očekáváme v polovině června, kdy dojde k druhé změně jízdních řádů v tomto roce,“ upřesnil Milan Vodák z železniční stanice Tábor.