„Bude-li tomu přát počasí, dorazí i akrobat Martin Šonka, který divákům předvede své letecké umění,“ láká předseda táborského aeroklubu Jiří Lískovec.

Nejúspěšnější český akrobatický pilot je mistrem světa z roku 2018 a bývalým armádním pilotem Gripenů, jeho akrobatické kousky jsou Táborákům známé z řady předchozích akcí a je tak jisté, že se mají na co těšit.

Táborský symfonický orchestr Bolech.
Táborský symfonický orchestr Bolech vystoupí na Milevských slavnostech

„Mimo to by mělo z letiště Točná dorazit i překvapení, mělo by se jednat buď o Baťovu Electru, případně o britskou stíhačku Hurricane z druhé světové války,“ doplnil Jiří Lískovec.

Kromě toho se diváci mohou těšit na vystoupení parašutistů a také doprovodný program na zemi. „Čekáme příjezd automobilových veteránů, vojáků i hasičů. K vidění toho bude opravdu hodně,“ dodal.

Zahájení agrosalonu Země živitelka v Budějovicích na Výstavišti ve čtvrtek 26. srpna. První den veletrhu pršelo, ale ani to návštěvníky neodradilo.
Na Výstavišti zahájili veletrh Země živitelka, po roční přestávce je velkolepý

Hlavní program začíná ve 13 hodin a potrvá zhruba do 17 hodin. Vstupné na den otevřených dveří je zdarma, aeroklub bude vybírat pouze 100 korun za parkovné. Všechny parkovací lístky budou slosovatelné, výherce získá tandemový seskok.