Předchozí
1 z 4
Další

Ladislav Sýkora (ANO 2011)

Ladislav Sýkora (ANO 2011).Ladislav Sýkora (ANO 2011).Zdroj: Deník/ Redakce

Výstavbu bytových domů ve městě podporujeme, a to včetně lokality bývalého kina. Nájemní byty ale hodláme stavět v lokalitě mezi domovem pro seniory a mateřskou školou U Zastávky, kde již probíhá studie zástavby. V lokalitě bývalého kina současné vedení preferuje výstavbu bytových domů developerem a zároveň s bytovými domy zde chceme zřídit zdravotní středisko s ordinacemi specialistů.

Jan Mach (Veselí pro Veseláky)

Jan Mach (Veselí pro Veseláky).Jan Mach (Veselí pro Veseláky).Zdroj: Deník/ Redakce

Přenést budování bytů v lokalitě kina na developerskou společnost, což plánuje současné vedení města, vidím jako problematické. Byty by totiž nepatřily městu a největší prospěch by z nich měli nikoli naši občané, ale developeři, kteří by je prodávali zájemcům do osobního vlastnictví. Tedy těm, kteří by na to i přes stále rostoucí ceny hypoték měli. Město by mělo začít samo stavět nájemní byty. O cenově dostupné bydlení v městských bytech je velký zájem, což jako bývalý člen bytové komise moc dobře vím. Ostatně i v anketě, kterou město v roce 2018 vyhlásilo, chtělo 78 % respondentů výstavbu městských nájemních bytů. Poslední městské byty byly ale postaveny už před 20 lety. Současné vedení města si sice mezi své záměry na roky 2018-2022 dalo právě výstavbu bytů, ale nepodařilo se mu dosud postavit ani jediný, přestože by naprostá většina zastupitelů, včetně těch opozičních, stavbu bytů určitě schválila.

Vít Rada (Veseláci a Sport pro město)

Vít Rada (Veseláci a Sport pro město).Vít Rada (Veseláci a Sport pro město).Zdroj: Deník/ Redakce

Výstavba bytů v lokalitě bývalého kina je aktuálně naší prioritou a v uplynulých letech jsme provedli řadu kroků, které k výstavbě vedou. Byly provedeny hydrogeologické průzkumy, hluková studie, studie zastínění, a především byla schválena změna územního plánu, která výstavbu bytových domů umožňuje. Již nyní je v lokalitě budována zubní klinika soukromým subjektem. Dále máme v lokalitě zájem vybudovat zdravotnické středisko, které pomůže zajistit odpovídající a bezbariérovou zdravotní péči občanům města.

Petr Hynek (Nestraníci pro Veselí nad Lužnicí)

Petr Hynek (Nestraníci pro Veselí nad Lužnicí).Petr Hynek (Nestraníci pro Veselí nad Lužnicí).Zdroj: Deník/ Redakce

Výstavba bytů v lokalitě u kina je z našeho pohledu možná. Celý projekt však potřebuje dobře promyslet a cíleně připravit pro mladé rodiny, včetně vytápění, parkování aut, ochranou před povodní a podobně. Výstavbu prostřednictvím developerské firmy a formou, kterou navrhuje současné vedení radnice, podporovat nebudeme.